Wspaniały list

A o samej zbiórce przeczytacie w sprawozdaniu, które otrzymaliśmy z załączoną porcją zdjęć.
Jesteśmy uczniami klasy trzeciej gimnazjum w Leśnej. W skład naszej sześcioosobowej grupy wchodzą: Marcela Stelzer, Julia Flaszyńska, Kordian Łapaj, Tomasz Mizioł, Szymon Wickel i Przemysław Potocki. Przystąpiliśmy do projektu pt. „Dlaczego warto być wolontariuszem?”. By znaleźć odpowiedź na to pytanie, postanowiliśmy naszymi działaniami wspomóc fundację zajmująca się ratowaniem koni.

11416
Konie to piękne i delikatne zwierzęta. Niestety, ludzie często zadają im wiele cierpienia. Dobrze, że istnieją osoby i instytucje, które im pomagają. W pierwszym etapie naszej pracy zdobyliśmy informacje dotyczące zdrowia koni oraz działalności instytucji zajmujących się tymi zwierzętami. W tym celu spotkaliśmy się z miejscowym weterynarzem i sięgnęliśmy do fachowej literatury i Internetu. Następnie stworzyliśmy prezentację pt. „Nie sztuką jest kochać konie, sztuką jest sprawić, aby konie pokochały nas” mającą na celu uświadomienie naszym kolegom i koleżankom ze szkoły, dlaczego warto pomagać koniom. Wzruszyła ona zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Po prezentacji przystąpiliśmy do gromadzenia środków finansowych. W tym celu zorganizowaliśmy zbiórkę makulatury, akcje „Grosz na konia” oraz „Piątkowa sprzedaż ciast”. Zbiórka pieniędzy trwała półtora miesiąca. Zebrane środki, w wysokości 1060zł, przekazaliśmy fundacji „Tara”.
Cieszymy się, że mogliśmy choć w małym stopniu pomóc koniom. Nasze działania uświadomiły nam, że praca w wolontariacie nie jest łatwa i lekka. Wymaga nie tylko czasu, ale przede wszystkim serca. Podziwiamy ludzi, którzy wykonują ją na co dzień. Namiastka pracy w wolontariacie przyniosła nam dużo satysfakcji i zaszczepiła w nas chęć niesienia pomocy bezbronnym zwierzętom.