22-23 Lutego Burmistrz Skaryszewa przygotowuje się do „Wstępów”

Skaryszew 2020 „Wstępy”

Rzeźnia dla koni „Antonio”

Dowód.

Covid-19 czas epidemii… Burmistrz Skaryszewa czeka tylko na zezwolenie by zaprosić ludzi z całej Polski i zagranicy na masową wielotysięczną imprezę. Proszę o przeczytanie z uwagą poniższych pism.

-Scarlett Szyłogalis

„Nie dojdzie do zamknięcia targu koni w Skaryszewie!!
Mając na uwadze godność i dobrostan zwierząt, w październiku 2019 r. zainterweniowaliśmy w sprawie corocznego końskiego targu w Skaryszewie. Prosiliśmy Was o podpisane petycji o jego trwałe zamknięcie. Chcąc zwrócić uwagę władz na problem istniejący od lat petycja została skierowana do Michała Wosia Ministra Środowiska, dr n. med. Konstantego Radziwiłła Wojewody Mazowieckiego oraz do dr. lek. wet. Bogdana Konopki Głównego Lekarza Weterynarii.
Niestety, żaden z adresatów nie ustosunkował się petycji, jedynie przekazał ją dalej do organów niższego szczebla wg. ich kompetencji tj. do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radomiu oraz do Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew.
Zarówno Powiatowy Lekarz Weterynarii jak i Burmistrz nie widzą przesłanek do zamknięcia targu.
Zdaniem PLW, w odniesieniu do przepisów prawa, organizator targu ma obowiązek zapewnić odpowiednie warunki zwierzętom jedynie podczas trwania targu. Według informacji, którymi dysponuje PLW, organizator wywiązuje się z obowiązków w zakresie nawet większym niż wymagany! Wskazuje, że prowadzone są kontrole stanu zdrowia zwierząt przy wjeździe do miasta, a podczas trwania imprezy odpowiednie służby wraz z członkami fundacji pro zwierzęcej nadzorują jej przebieg.
Pomimo wszelkich zapewnień ze strony organizatora PLW nadmienia, że podczas targu miały miejsce nieprawidłowości związane z transportem, a także zdarzenia złego traktowania zwierząt, lecz większość kwestionowanych przypadków miała charakter niedociągnięć lub nienależytej dbałości. Stan wiedzy PLW nie wskazuje, aby na targu dochodziło do handlu końmi, co dla Inspekcji Weterynarii wystarczającym dowodem, że na targu nie ma miejsca sprzedaż zwierząt.
Burmistrz Skaryszewa, mocno przywiązany do targu, trzyma się tradycji folklorystycznej nie zważając na etyczne przesłanki zaprzestania zabawy kosztem zwierząt. Jednomyślnie z PLW przytacza te same argumenty mające wykazać wystarczające zabezpieczenie zarówno zwierząt jak i uczestników targu.
Niestety, i w tym roku Skaryszew przygotowuje się do corocznej udręki zwierząt.”

-Eko-Unia – 14 Stycznia 2021

Zdaniem PLW w Radomiu, brak jest podstaw do wnioskowanego zakazu. Impreza pt. „Wstępy – Jarmark dla koni” nie jest zatwierdzona jako targowisko, miejsce dla handlu końmi. Ma status imprezy folklorystycznej zarejestrowanej jako miejsce pokazów, konkursów i prezentacji koni.

Dowodów na kłamstwo urzędników istnieje bardzo dużo. Proszę wszystkich o dokładne przeczytanie przedstawionych dokumentów, odniesienie się do nich i przedstawienie materiałów udowadniających prawdę o wstępach. W przeciągu 3 dni przedstawię państwu plan naszego wspólnego działania.

-Scarlett Szyłogalis

[rl_gallery id=”30741″]