Boginka prosi o wsparcie

Boginka pochodzi z bardzo znanej stadniny koni, do Tary trafiła 10 lat temu na zasłużoną emeryturę. Ta drobna klaczka ma 24 lata i cierpi na poważną chorobę – RAO, czyli końską astmę. Zdrowie naszej ślicznej Boginki niestety pogorszyło się w ostatnim czasie… Schudła, mimo że jest cały czas dokarmiana owsem i bardzo wartościowym musli. Dostaje też witaminy i codzienną porcję owoców i warzyw. Ciężko oddycha, choć cały czas podajemy jej lekarstwa. Codziennie dostaje odpowiednią dawkę syropu lub zamiennie innego leku dla koni dychawicznych. Weterynarz jest u niej prawie każdego dnia, a kiedy tylko Boginka poczuje się gorzej, dostaje specjalne zastrzyki na rozszerzenie oskrzeli. Wczoraj sprawdziliśmy jej zęby.
Żebyśmy mogli ją mieć cały czas na oku, stoi na padoku z Celnikiem, tuż koło domu. Dodaliśmy również do jej diety granulowane siano. Tak bardzo nam przykro, że Boginkę musieliśmy zabrać z pastwiska, ale pomimo iż całodobowo jadła trawę oraz była dokarmiana dwa razy dziennie owsem, chudła w oczach.

Z naszą Boginką naprawdę jest źle…

Ale cały czas walczymy o nią i prosimy włączcie się do tej walki. Bardzo potrzebujemy granulowanego siana. Drodzy Państwo, to siano jest bardzo drogie, ale co najważniejsze Bogince naprawdę smakuje. Prosimy, pomóżcie nam. Z całego serca dziękujemy!

Prosimy o przesyłanie siana na adres:
Fundacja Tara – Schronisko Dla Koni, Piskorzyna 18, 56-160 Wińsko

lub o przekazanie darowizny z dopiskiem „siano granulowane” na konto bankowe Fundacji :
Nr konta:
PKOBP S.A. Oddział 3 we Wrocławiu, nr konta:
dla wpłat z zagranicy:
IBAN : PL75102052420000290201917236