Hades ur. 03.04.1998, w Tarze od 2000

Zobacz więcej koni do adopcji →

Hades

Hades przyjechał jako koń o innym imieniu, lecz z miejsca imię to zostało zmienione ze względu na: kare umaszczenie konia, Jego potężną budowę oraz fakt, że zmieniamy imiona tym zwierzętom, które były skazane na śmierć. Nowe imię oznacza Ich nowe życie.

Hades, gdy przyjechał do Tary, miał zaledwie rok i osiem miesięcy – bardzo mało jak na zaawansowane zniszczenia, których dokonał człowiek w Jego organizmie. Były one ogromne! Ze względu na swój duży wzrost wynikły ze zmieszania dwóch ras, Hanowerskiej i Wielkopolskiej, na Hadesie zaczęto jeździć i skakać przez przeszkody w znanej szkółce sportowej zdecydowanie za wcześnie. Jego kości nie zdążyły jeszcze do końca stwardnieć, nie zdążył przemienić się w dorosłego konia, a już musiał przechodzić intensywne treningi…

W bardzo szybkim tempie doznał uszkodzeń trzeszczek we wszystkich nogach i, jak w wielu przypadkach przedmiotowego traktowania zwierząt – „urządzenie się zepsuło, trzeba wyrzucić na śmietnik”.

Dla Hadesa takim śmietnikiem miała być rzeźnia. I tu z ratunkiem przyszła Tara, która Go wykupiła, dała kolejną szansę , dała nowe życie. Po przyjeździe do schroniska Hades, jak to młody koń, chciał brykać i skakać, jednak Jego schorowane nogi nie pozwalały Mu na to… W tej całej tragedii Hadesa było dla nas jedno ziarenko nadziei – był młody.

Bez skoków (w Tarze konie nie pracują, nie muszą się forsować) po pewnym okresie czasu przestał pokazywać oznaki bólu i zaczął się normalnie poruszać! Szybko odnalazł się w stadzie i po niedługim czasie miał już swoją końską partnerkę: Jessikę, i do tej pory jest jej wierny. Razem z nimi trzymają się Lido i Rett.

Hades, jak na swój posągowy i potężny wygląd, ma bardzo grzeczny charakter, aczkolwiek na tyle wyrazisty, że jeżeli czegoś stanowczo nie chce, potrafi się wyrwać i uciec człowiekowi z ręki. Pewnie zbyt wiele razy nie miał wyjścia i po prostu musiał ciężko pracować… Teraz nie musi i bardzo rzadko zdarzają Mu się takie wybryki 🙂

Jest bardzo łakomy na końskie słodycze – marchewki i jabłka. Podarujecie Mu je? Zaopiekujcie się Nim, by zawsze mógł mieć ich dostatek, by nigdy nie był głodny! Gorąco zachęcamy do partycypowania w adopcji Hadesa. Zaopiekujcie się Nim razem z nami. Dołączcie do Tary!

Aktualni opiekunowie:

• Aleksnadra Kałuszewska