Harcerki z Wińska

Długa droga tam prowadzi, długa droga
I nie przejdziesz jej do kresu swoich dni.
Ale każdy w życiu musi, chociaż raz spróbować,
Jak tam iść, jak tam iść.

Raz na jakiś czas zdarza się, że odwiedzają nas harcerze, często są oni z różnych regionów, ale zawsze chętni do pracy, pomocy. Tym razem po raz pierwszy odwiedziła Tarę 7 Wińska Drużyna Harcerek „Żywioły”. Do schroniska dotarły na piechotę polami i łąkami i pomimo długiej drogi, po krótkim odpoczynku wzięły się od razu za pomoc. Druhny zahartowane w boju, nie przestraszyły się wyrzucania obornika, malowania i ogólnego robienia porządku. Po części roboczej nadeszła chwila na oddanie koniom, co końskie, czyli czyszczenie. Wszystkie te czynności przebiegły w radosnym nastroju i wspólnej zabawie.

Patrząc na ilość odwiedzających Tarę wycieczek, wolontariuszy i osób pomagających, patrząc jak dużo jest wśród nich dzieci, młodzieży wiemy, że przyszłe pokolenia zadbają o zwierzęta i ich prawa.