Lir ur. 08.10.1993, w Tarze od 2004

Zobacz więcej koni do adopcji →

Lir

Lir to przesympatyczny koń! Niesamowicie cierpliwy, całuśny i bardzo spokojny. Lir w swoim życiu miał kilku właścicieli, dla każdego pracował i spełniał wszelkie wymagania, które przed nim stawiano. Pięknie prezentował się pod siodłem. Przyszło mu więc kilka razy zmieniać dom, opuszczać swoją stajnię, ludzi i konie, których pewnie wielu poznał w swoim życiu.

Trafił do Tary, kiedy okazało się, że choruje na RAO. Jego właściciele usłyszeli, że choroba może go bardzo szybko pokonać.

Jak widzicie, jest z nami już kilkanaście lat i akurat problemy oddechowe dokuczają mu bardzo rzadko. Jednak zdrówko Lira już nie raz spędzało nam sen z powiek. Jedno jest pewne: Lir jak nikt inny zasługuje na odznakę Dzielnego Pacjenta. Jego wyrozumiałość i cierpliwość przy wszelkich zabiegach jest wręcz niebywała. Pozwala nam na wszystko, jakby rozumiał, że chcemy mu po prostu pomóc.

Tara to na szczęście schronienie już na zawsze, dom pełen końskich i ludzkich przyjaciół. Lir przyjaźni się z konikami ze stajni suskiej, czyli naszymi staruszkami. Nie muszą pracować, a ich jedynym zadaniem i jedyną rzeczą, o którą prosimy to, żeby nam nie chorowały i nigdy nie odchodziły.

Aktualni opiekunowie:

• Monika i Mariusz Goetze