Mail do Prezydenta Słupska

Przedstawiamy Wam maila, którego wysłaliśmy do Pana Roberta Biedronia – prezydenta Słupska, z prośbą o pomoc. Wykorzystajcie ten tekst, wysyłajcie podobne maile do kogo możecie – do artystów, ludzi kultury i sztuki, polityków, wszelkich osób, które uważacie, że powinny być w Skaryszewie, zmieńcie tylko adresata.

Rząd polski szykuje jeszcze większą rzeź dla naszych koni, dlatego musimy inaczej walczyć – ostrzej. Nie ma już czasu. Proście wszystkich o pomoc i wysyłajcie do nich tego maila, bo za chwilę będzie za późno i nie zatrzymamy już nie rzeki, tylko morza krwi koni.

Dzień dobry. Nazywam się Scarlett Szyłogalis, jestem prezesem Fundacji Tara istniejącej od 1995 roku. Zwracam się do Pana z prośbą o pomoc dla koni.

15 – 16 lutego 2016r. odbędzie się targ dla koni w Skaryszewie.

Jest Pan niezwykle charyzmatyczną osobą. Dla dobra zwierząt uczynił Pan już tak wiele. Dlatego to właśnie do Pana zwracam się z prośbą, żeby był Pan razem z nami, czyli z grupą osób, które walczą o konie w Skaryszewie, już w nocy z 14 na 15 lutego (tuż przed godz. 2:00 będą wpuszczane na targ transporty z końmi). Dla wszystkich obrońców zwierząt w Polsce Robert Biedroń jest człowiekiem, który pokazał, że nie boi się walczyć o los najbiedniejszych. Dzisiaj proszę, aby stanął Pan razem z nami w obronie masowo mordowanych polskich koni.

Zbliża się największy w Europie targ koni, gdzie setki tych zwierząt będą przywożone przez handlarzy, małymi transportami. Tam zwierzęta są wyładowywane i skupywane przez przedstawicieli ubojni polskich i zagranicznych. Następnie są ładowane do dużych tirów, które wiozą je w daleką, bezpowrotną drogę na śmierć.

Fundacja Tara od ponad dwudziestu lat walczy o zakaz zabijania koni i transportowania do zagranicznych rzeźni. Od początku naszej działalności: informujemy polskie społeczeństwo o masakrze zwierząt tak ściśle związanych z polską historią, wykupujemy z targów konie skazane na rzeź, prowadzimy działalność edukacyjną wśród młodzieży szkolnej, interweniujemy w przypadkach okrucieństwa wobec zwierząt,  od lat dziewięćdziesiątych ciągle jesteśmy na targach, skąd wywozi się na skalę masową konie na rzeź. Takim właśnie targiem są zbliżające się Wstępy w Skaryszewie – jest to największy w Europie targ dla koni.

W Polsce zabija się najwięcej w Europie koni na rzeź. W żadnym innym kraju nie robi się tego na tak wielką skalę. Konie to niezwykle mądre, inteligentne istoty, są przyjaciółmi człowieka. Tym bardziej, jest to haniebny proceder, że w kraju, w którym te zwierzęta odegrały tak wielką rolę w historii, walczyły razem z największymi bohaterami narodowymi, te cudowne zwierzęta są masowo mordowane w tak okrutny sposób dla paru złotych.

Od dwudziestu lat mówimy o tym, co się dzieje w Polsce z końmi – Polacy już wiedzą o mordowaniu koni na skalę masową. Większość z naszych rodaków nie zgadza się z zabijaniem polskich koni i są gotowi do tego, żeby ostrzej powalczyć o życie tych zwierząt. Do tej walki muszą włączyć się wszyscy ale przede wszystkim tacy ludzie, na których inni się wzorują i którzy pokazali już, że można wygrać w każdej kwestii.

To jest ostatni moment, żeby spowodować wewnętrzne wzburzenie ludzi. To ostatni moment, żeby uratować polskie konie. Oto, co szykuje rząd polski dla zwierząt, które zawsze służyły i służą ludziom:

1. Od trzech lat działa Fundusz Promocji Mięsa Końskiego, który swoją działalność rozwija w zastraszająco szybkim tempie i jest przy tym niezwykle skuteczny.
  2. Polskie konie w wielogodzinnych transportach są wywożone do zagranicznych rzeźni, przede wszystkim włoskich, francuskich, belgijskich.
    W 2016r. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wdraża w życie plan promujący konsumpcję mięsa końskiego na rynku wewnętrznym i w krajach dalekiej Azji. Japonia, Malezja, Korea Południowa to kraje do których eksportowane mają być „konie żywe, mięso końskie: świeże, chłodzone, mrożone”.
  3. W 2016r. MRiRW będzie dofinansowywać hodowców koni rzeźnych. Każdy handlarz końmi będzie rozmnażał konie wszędzie i na jeszcze większą skalę.

Dążymy do tego, by zmienić zapis w ustawie o ochronie zwierząt i to jest nasz główny cel. Koń musi zostać wykreślony z listy zwierząt rzeźnych. Musimy zmianą zapisu w ustawie zmienić jego status prawny na zwierzę towarzyszące człowiekowi.

W tym ostatnim momencie, kiedy można jeszcze cokolwiek zrobić prosimy Pana o pomoc, o przyjazd na targi do Skaryszewa.

protest