Melisa ur. 1990, w Tarze od 2004

Zobacz więcej koni do adopcji →

Melisa

Melisa jest kasztanką rasy XO, która w młodości startowała w barwach Sopockiego Klubu Jeździeckiego. Jej kariera sportowa została przerwana gdy okazało się, że klacz ma uszkodzony kręgosłup. Wtedy trafiła do Tary.

Jednak jej problemy zdrowotne nie skończyły się wraz z opuszczeniem klubu – pod koniec 2007 roku Melisa dostała skrętu okrężnicy i tylko dzięki natychmiastowej pomocy weterynarzy z Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego udało się uratować jej życie. Po powrocie z klinik Meliska otrzymała nowe mieszkanko, padok ze stajenką, w której zamieszkała z innym końskim rekonwalescentem, Kasztelanem. To była miłość – niczym z powieści romantycznej!

Oba konie były szczęśliwe, że mogły spędzać cały czas razem ze sobą i powoli, powoli, w ciszy i spokoju, wspierały się wzajemnie i dochodziły do formy. Kasztelan cierpiał niestety na ciężkie owrzodzenie żołądka i mimo okresowej poprawy, miewał też bardzo trudne okresy. Podczas jednego z tych gorszych dni odszedł od nas, odszedł od Melisy… Klacz była już wówczas dołączona do Stada, zupełnie wydobrzała i na szczęście nawiązała nowe przyjaźnie, m.in. z Oszczepem (ur. 1987), tarowym weteranem (jest z nami już kilkanaście lat!). To właśnie ten arabofiord zajął miejsce w jej sercu po zmarłym Kasztelanie.

Obecnie konie pasą się razem na pastwiskach ekologicznych. Przyjaźnią się z inną parą staruszków, Penelopą i Maurycym. Starzeją się pięknie w naprawdę doborowym towarzystwie!
Melisa, jak wskazuje na to imię klaczy, jest niezwykle spokojna, choć wcale nie była taka na samym początku pobytu w Tarze… Obecnie to klacz, z którą można całymi dniami spacerować po zielonej łące – oczywiście także w nieodłącznym towarzystwie Oszczepa 😉 No niestety, będziecie się musieli pogodzić z tym, że Melisa nigdy nie będzie tylko i wyłącznie Wasza, bo jej serce w ogromnej częsci należy do tego przystojnego, choć niewysokiego, bułanego konika.

Aktualni opiekunowie:

• Monika i Mariusz Goetze