Narnia ur. 25.07.2011, w Tarze od 2012

Zobacz więcej koni do adopcji →

Narnia

Ta gniada klaczka przyjechała do Tary ze Skaryszewa. Niedawno skończyła trzy lata i bardzo urosła od kiedy do nas trafiła. Jest najprawdopodobniej siostrą Shoguna. Tak przypuszczamy, gdyż oba koniki są do siebie bardzo podobne i wykupione były z jednej przyczepy – nie mogliśmy ich rozdzielić, wybierając tylko jednego malucha… Po dziś dzień trzymają się razem.

Targ w Skaryszewie, tak jak i inne targi, z których wywozi się konie do rzeźni, to miejsce w którym serce dyktuje: „Ratuj je, ratuj! Ratuj wszystkie!” – niestety, nie mogliśmy tego zrobić, były ich tam setki, co roku są… Narnia i Shogun były w 2012 roku, kiedy po raz ostatni wykupowaliśmy konie z tego targu, małymi końskimi dziećmi. Dostały od losu szansę, ich życie dopiero się rozpoczęło.

Dla takich jak one walczymy o zakaz zabijania wszystkich polskich koni na mięso – niech skończy się wreszcie to piekło, ta rzeź niewiniątek! Właśnie dlatego walczymy o zmianę prawa – by nie zabijano bezbronnych dzieci! Bez Waszej pomocy to się jednak nie uda.

Narnia jest śliczna, ma lekko pofalowaną grzywę i smukły „pyszczek”. Już wcale nie boi się ludzi. Jest wesoła i często pokazuje, że potrafi rządzić. Już nie jest bezbronnym maleństwem – stała się pewną siebie klaczą i bardzo potrzebuje Wirtualnych Opiekunów! Wykupienie Jej z targu w Skaryszewie było dopiero początkiem ratowania, a przecież przed Nią całe życie! Narnia potrzebuje uwagi, miłości i opieki, którą staramy się Jej zapewnić, jednak sami nie damy rady Jej utrzymywać… Pod opieką Schroniska znajduje się obecnie 121 koni.

Nie mogąc wykupywać kolejnych zwierząt skazanych na śmierć (finansowo sami byśmy się pogrzebali…), musimy walczyć o zmianę prawa. Musimy też opiekować się tymi, które uniknęły śmierci w rzeźni i już mieszkają w Tarze, a Wy możecie nam w tym pomóc, przekazując na opiekę nad Narnią chociażby 20 złotych miesięcznie. Wesprzyjcie Fundację Tara w walce o konie – współadoptujcie Narnię!

Przygarnijcie Ją do swego serca!

Aktualni opiekunowie:

• Małgorzata Bartkowiak, Szczecin