Oświadczenie

Prezes Fundacji Tara – Schronisko dla Koni, Scarlett Szyłogalis występująca w imieniu w/w Fundacji oświadcza, iż

Fundacja Tara nie jest organizatorem, współorganizatorem oraz biorącą udział w manifestacji organizowanej

w Poznaniu 02.12.2012 przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rehabilitacji, Ekologii I Ratowania Zwierząt Rzeźnych Benek.

Pragnę wyjaśnić, że długoletnim celem działań Fundacji Tara, jest doprowadzenie do zmiany zapisu w ustawie dotyczącej praw zwierząt na „Koń jest zwierzęciem towarzyszącym”.

Zdajemy sobie sprawę, iż tylko w ten sposób zakończymy wieloletnie masowe mordowanie koni w naszym kraju. Polepszenie „drogi na śmierć” nie ukróci: masowej hodowli koni na rzeź, transportowania tych zwierząt na targi oraz załadunku i wywozu koni do rzeźni. Każdy, kto choć raz widział jak zabijane są konie, jak walczą o życie niezależnie czy są to maleńkie źrebaki zabrane siłą od mamy, czy mocne, młode konie, czy też stare, spracowane, ledwie poruszające się zwierzęta – musi powiedzieć Stop Rzeźniom Dla Koni! Wszystkie te zwierzęta maja prawo żyć. Śmierć w rzeźni nigdy nie będzie i nie jest humanitarna! Nie ma pojęcia humanitarna śmierć.

Wiele prozwierzęcych organizacji z całego świata przez lata walczyło o skrócenie transportów żywych zwierząt (przykł. akcja 8 hours), niestety nie udało się. My walczymy o najwyższą stawkę – o życie wszystkich koni w Polsce.

Fundacja Tara nie zgadza się z zabijaniem koni w Polsce i wywożeniu ich ciał do zagranicznych masarni.

Wzywamy Was wszystkich do przyłączenia się do walki o zmianę zapisu w ustawie na „Koń jest zwierzęciem towarzyszącym”
Prezes Fundacji Tara
Scarlett Szyłogalis