Pajęczno 10 maja 2014 – Targ dla koni

Musimy doprowadzić do zmiany zapisu w ustawie na „koń jest zwierzęciem towarzyszącym”

Do tego potrzebne są duże pieniądze: na prawników, akcję informacyjną w całej Polsce, (czyli: ulotki, plakaty, info w mediach) oraz potrzebni jesteście Wy. Gdy nadejdzie czas wyjdziemy na ulicę wielotysięcznym tłumem, by wykrzyczeć, żądamy zmiany zapisu w ustawie na: „koń jest zwierzęciem towarzyszącym”. Ale zanim do tego dojdzie musimy informować wszystkich ludzi o gehennie koni w Polsce, tych, którzy jeszcze tego nie wiedzą i przekonać o słuszności naszej walki, tych, którzy wahają się, po jakiej stronie stanąć. Dlatego jadę do Pajęczna, na kolejny targ dla koni. By pokazać bezduszność handlarzy i wielu właścicieli koni i by ludzie którym żal jest zwierząt, poprzez kamerę spojrzeli w oczy koniom wiezionym na rzeź. Byście zaczęli z nami walczyć o Ich życie.

Biedna i zadłużona Tara nie może pozwolić sobie na przywiezienie kolejnego konia do domu. Musimy remontować stajnie, ogrodzenia, zbierać pieniądze na leki dla zwierząt oraz na jedzenie dla tych, które pomogliście uratować. Jednak bylibyśmy niesprawiedliwi, gdybyśmy nie mówili o tych, którzy mają miejsca dla koni. Zanim nie zmienimy zapisu w ustawie możemy uratować, choć jedno życie spośród setek wiezionych na rzeź.

Znam Karolinę prezes Patrolu Interwencyjnego ds. Zwierząt Gospodarskich z Mazur, ufam jej. Karolina chce wykupić, choć jednego konia z targu w Pajęcznie. Dzisiaj Patrol ma miejsce dla niego, a już za chwilę będzie posiadać kilkanaście wolnych boksów, dla kolejnych koni.

Mają miejsca dla koni … hmm, kuszące.

Drodzy Państwo

Prezes Patrolu Interwencyjnego ds. Zwierząt Gospodarskich pani Karolina, prosiła Was na FB o wsparcie. Udało jej się zebrać niecałe 1400 zł. – to za mało by wykupić konia. Dlatego poprosiła nas o pomoc. Uratujcie kolejnego konia, niech spokojnie żyje na mazurskich łąkach, pomóżcie rozwinąć się kolejnemu stowarzyszeniu, które chce ratować konie.

Oto nr konta zbiórkowego

Fundacja Tara – schronisko dla koni

BGŻ  S.A. Oddział 6 we Wrocławiu

nr: 31 2030 0045 1110 0000 0276 2980

hasło „Pajęczno”

pajęczno

W piątek 9 maja, w nocy, będę na targu dla koni z Waszymi pieniędzmi w garści, by przekazać je Patrolowi Interwencyjnego ds. Zwierząt Gospodarskich. Co będzie, jeśli tych pieniędzy będzie dużo? Pieniądze w rękach Scarlett na uratowanie życia… P.I. ds. Z.G. za chwilę będzie mieć miejsce dla grupy koni… Hmm, kuszące. Warto ratować i pomagać zwierzętom. Muszą powstawać nowe miejsca dla skrzywdzonych przez ludzi zwierząt. Ratując kolejne końskie życie, nagłaśniamy potrzebę uratowania wszystkich koni w Polsce. Tym samym zbliżamy się do momentu zmiany zapisu w ustawie.