Penelopa ur. 18.03.1994, w Tarze od 2006

Zobacz więcej koni do adopcji →

Penelopa

Penelopa to bardzo urodziwa, drobna kasztanka o złotawym umaszczeniu, pieszczotliwie nazywana przez nas Penny 🙂 Ma bardzo chore jajniki. Do Tary trafiła razem z Achillesem. Ich właścicielka nie miała pieniędzy na utrzymanie zwierząt – oba konie nie nadawały się pod siodło, ani do rozpłodu, więc pozostała tylko opcja rzeźni.

Na szczęście oba uniknęły tego losu i teraz biegają szczęśliwie po padokach Tary. Po powrocie z pastwisk Penelopa wraz z ukochanym Maurycym któremu od lat jest wierna tak, jak jej imienniczka, mityczna Penelopa, była wierna swemu mężowi Odyseuszowi, a także Achilles, trafiły do stajni Suskiej, gdzie mieszkają konie, które ze względu na zaawansowany wiek wymagają specjalnej opieki. Cóż – Penelopa w Tarze mieszka już 12 lat, a nie przyjechała też do nas jako „młódka”. Ma 24 lata i w swoim życiu większość z nich przepracowała, wożąc na swym grzbiecie ludzi. Bardzo to po niej widać.

Jest dość nieśmiała, jednak po bliższym poznaniu ufa człowiekowi. Jest delikatna, dlatego ma solidną obstawę – wielkiego Maurycego z którym nigdy się nie rozstaje. A my staramy się pielęgnować tą miłość – w stajni stoją boks w boks! Penny jest wierna i kochająca niczym mityczna Penelopa – będzie wierną towarzyszką dla swoich Wirtualnych Opiekunów. Tylko zaopiekujcie się tą złotą drobinką!

Aktualni opiekunowie:

• Monika i Mariusz Goetze