Pies ratownik

Podczas akcji gaszenia pożaru domu, po wybuchu bomby w Santa Rosa de Temuco (Chile) strażacy byli świadkami niezwykłej sceny: suka (mix owczarka niemieckiego) ryzykując swoje życie, ratowała swoje szczenięta z płonącego domu.

Sunia o imieniu Amanda biegała jak szalona miedzy domem a ciężarówką przenosząc swoje 10-dniowe dzieci w pysku, do momentu, aż wszystkie były bezpieczne.
Po ukryciu dzieci w wozie strażackim Amanda kucnęła wokół nich liżąc je dokładnie z sadzy i osłaniając swoim ciałem od gapiów. Strażacy zadzwonili po służby weterynaryjne, które zabrały matkę i szczeniaczki do kliniki. Tylko jeden szczeniak wymagał hospitalizacji ze względu na poparzenia, podczas gdy reszta rodziny miała się całkiem dobrze.
Dedykowane Amandzie – matce heroicznej. Mała mama z wielką odwagą…!
(reedit/ J. Monsalve)

Pies ratownik