Piotruś który uciekł z rzeźni

Świnka co z transportu wypadła

EDIT: Kasia, która opiekuje się teraz świnką i miała czas, aby przyjrzeć się zwierzęciu stwierdziła, że Piotruś jest dziewczynką

Uwaga! Uwaga! Wiadomość z ostatniej chwili!

Ludzkie serca – Piotruś
Wczesne godziny poranne 17.05.2017. Autostrada A1. Na wysokości Włocławka z pędzącego TIRa wiozącego świnie na rzeź odrywają się drzwiczki i na szosę wypada jedna świnka. Ranne, przerażone zwierzę odczołguje się na pobocze. Po pewnym czasie autostradą przejeżdża pani Anna i zauważa zakrwawione zwierzę. Zatrzymuje samochód i rozpoczyna na własną rękę akcję ratunkową. Dzwoni na policję, po chwili na miejsce wypadku nadjeżdża samochód, a w nim panowie z firmy Intertoll Construction Sp. z o.o. zajmujący się utrzymaniem bezpieczeństwa i porządku na autostradzie. Pani Anna niestety musi jechać dalej, jednak bierze telefon kontaktowy do pana Piotra z Intertoll Constuction Sp. z o.o. i informuje o wszystkim Tarę. Od tego momentu Scarlett działa dalej, kontaktuje się z panem Piotrem, który mówi, że na autostradzie jest bardzo duży ruch, a ranne zwierzę, które jest w ciężkim szoku może poderwać się i wybiec na środek szosy, stanowiąc ogromne zagrożenie dla kierowców. Mówi, że musi powiadomić rakarza, a zwierzę musi być natychmiast z tego miejsca zabrane. W głosie pana Piotra było wiele żalu. Często jest tak, że na drodze swojego życia spotykamy pokrewne dusze. Tak też było w tym przypadku. Wystarczyło tylko parę słów o ratowaniu życia, o tym, że ta istota miała jechać do rzeźni i że jeśli zdarzyło się coś takiego, że oderwały się drzwiczki z TIRa i ta świnka w pewnym sensie odzyskała wolność, to… Scarlett powiedziała: „Drogi Panie, niech Pan spojrzy w oczy temu zwierzęciu, niech Pan się nim zaopiekuje, zróbmy wszystko, aby mogło żyć.” Jak to dobrze, że w tym czasie, na tym odcinku autostrady pracowali czterej wspaniali mężczyźni z wyżej wymienionej firmy – Piotr C., Piotr W. oraz dwóch Mistrzów. Podeszli bliżej do świnki lecz przerażone zwierzę, próbując uciec, stoczyło się w dół do zbiornika retencyjnego. Mężczyźni długo walczyli, by wyciągnąć na górę ranną świnkę, niestety nie dali rady, dlatego zadzwonili po pomoc do OSP Łanięta. Wszystkim razem udało się wyciągnąć świnkę ze zbiornika na pobocze. Strażacy musieli powiadomić o tym zdarzeniu Powiatową Inspekcję Weterynarii. Wszyscy razem musieli czekać na inspekcję i na wyrok.

Drodzy Państwo,
To wszystko bardzo długo trwało. Wykonaliśmy wiele telefonów, m.in. do lecznic we Włocławku, szukaliśmy pomocy wszędzie i aby nie rozpisywać się dłużej, podsumowujemy tę całą akcję. Pani Katarzyna T. z TOZu Włocławek udzieliła nam pomocy i udostępniła miejsce w swoim gospodarstwie dla rannego zwierzęcia. Otoczyła je opieką, wezwała lekarza weterynarii. Musimy czekać aż leki zadziałają, aż zwierzę wyjdzie z szoku. Prawdopodobnie do zwierzęcia będziemy musieli wezwać lekarza z RTG. Apelujemy do wszystkich o pomoc. Zakładamy zbiórkę na portalu pomagam.pl – Piotruś, który uciekł z rzeźni https://pomagam.pl/piotruszrzezni. Prosimy o wsparcie – potrzebujemy środków na leczenie, przetransportowanie go do schroniska i wybudowanie domku i ogrodzenia dla Piotrusia.

Darowizny pod hasłem „Pomoc dla Piotrusia” można także wpłacać na konto Tary:
Fundacja Tara – Schronisko dla Koni
PKOBP S.A. Oddział 3 Wrocław
Nr konta bankowego do przelewu:
PL 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236
Dla wpłat z zagranicy:
IBAN: PL 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236
SWIFT (BIC): BPKOPLPW

Dziękujemy
Czterem mądrym i wrażliwym mężczyznom z firmy Intertoll Constuction Sp. z o.o., którzy zaopiekowali się zwierzęciem i zawieźli je do tymczasowego domu

Strażakom z OSP Łanięta, którzy zrobili wszystko, aby uratować świnkę

Katarzynie z TOZ Włocławek, która dała tymczasowy dom rannemu Piotrusiowi i otoczyła go opieką