Pismo do PZHK

A p e l

adresowany do wszystkich miłośników i przyjaciół koni

Szanowni  Państwo !

Opublikowaliśmy poniżej tekst pisma skierowanego przez Fundację Tara do Pana Pawła Mazurka – Prezesa Zarządu Polskiego Związku Hodowców Koni.

Prosimy uprzejmie o zapoznanie się z jego treścią i  zajęcie stanowiska w sprawach stanowiących jego przedmiot, pocztą e-meilową: info@fundacjatara.info, względnie telefonicznie, na nr 785 511 630.

• Pozostajemy zawsze w bliskich kontaktach z wszystkimi osobami, które są zainteresowane ochroną zwierząt, a w szczególności koni.

W naszej wieloletniej działalności ich opinie i poglądy kształtują jej kierunki, gdyż nieustannie zmierzamy do tego, by ochrona „braci młodszych” była przedmiotem powszechnego  zainteresowania opinii publicznej.

• Ochrona zwierząt jest bowiem prawem, ale i zarazem obowiązkiem wszystkich osób zamieszkałych na terytorium  rzeczypospolitej polskiej.
  • Konie – ze względu na historyczne zasługi ich przodków, którzy na wielu polach bitew unosili na swoich grzbietach bohaterskich wojów Chrobrego, rycerzy Jagiełły, husarię Sobieskiego – były, są i będą traktowane w Polsce jako dobro ogólnonarodowe podlegające szczególnej ochronie i pamięci nie podlegającej zatarciu!!!
  • Dlatego serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane do współpracy, wyrażania konstruktywnych  opinii i poglądów  osobistych, co umożliwi nam nadać kontynuowanym  działaniom ochronnym charakter obywatelski.

Scarlett Szyłogalis – Prezes Fundacji Tara – schronisko dla koni