PISZEMY DO EUROPOSŁÓW !!!

Kampania 8hours nabiera tempa w Parlamencie Europejskim. Sukcesem jest podpisanie petycji przez ponad milion Europejczyków.

Fundacja Tara czynnie włączyła się do pomocy w organizowaniu lobbingu w Parlamencie Europejskim. Zależy nam na tym, aby przygotowaną Pisemną Deklarację 49/2011 na temat 8hours podpisało jak najwięcej europosłów, wtedy szanse na zmianę rozporządzenia i pozytywną reakcję Komisji Europejskiej wzrosną. Niestety na dzień dzisiejszy tylko JEDEN polski europoseł, Janusz Wojciechowski, podpisał deklarację.

To hańba dla Polski.

Teraz wszystko w Waszych rękach – czasu mamy mało. Jak to jest, że setki tysięcy zwierząt transportowanych na rzeź, przejeżdża tysiące kilometrów bez wody i jedzenia, w mróz i w upał, wycieńczone, zakrwawione, bez chwili odpoczynku, a wniosek o skrócenie transportów pozostaje bez odzewu ze strony polskiej władzy? Ta prośba, to prośba o pomoc – czyli skrócenie transportu do 8 godzin. Śmierć jest zawsze śmiercią – w rzeźni, nigdy nie jest humanitarna. Jednak dopóki ludzie jedzą mięso – rzeźnie będą pracować „pełna parą”.

Jednak – jeżeli możemy ulżyć w drodze na śmierć zwierzętom, zróbmy to. Dlatego Tara wzywa Was do działania! W Waszych gminach, miastach europosłowie mają również swe biura. Pukajcie do ich drzwi, pozostawcie poniższy list, lub wyślijcie go pocztą, jeżeli nie do Belgii, to do Polskich biur. Do dzieła! Wszystko w Waszych rękach, nie obawiajcie się, europosłowie z założenia muszą służyć Polsce i jej obywatelom.

• Razem jesteśmy potęgą.
  • Czas na konkretne działanie!
  • Zmusimy rząd do opiekowania się zwierzętami.
  • Sami tego nie zrobią, ale my?
  • Czas na wojnę, na razie papierkową.
  • Wszystko w Waszych rękach.
  • Droga na śmierć może być trochę lżejsza.
  • Do dzieła!

Przekazujemy prośbę organizacji Animals Angels, która koordynuje całą akcję, abyście przesyłali list pocztą a nie (przynajmniej nie na tym etapie akcji) mailem. Przykład listu znajduje się poniżej. Adres: Imię i Nazwisko – któreś stąd: (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114887,6701772,Nasi_europoslowie___lista.html)

European Parliament 60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60 B-1047 Bruxelles Bruksela, Belgia

Treść listu do przepisania/wydrukowania:

Szanowna Pani Posłanko, Szanowny Panie Pośle, Kampania 8hours ma na celu ograniczenie czasu transportu zwierząt na rzeź w UE. Jest to inicjatywa podjęta kilka lat temu w Parlamencie Europejskim, która zyskała poparcie prawie miliona obywateli UE, a która jednakże nie została jeszcze inkorporowana do legislacji europejskiej. Niestety obowiązujące obecnie Rozporządzenie 1/2005 pozwala na wielodniowy transport zwierząt w warunkach absolutnie nie do zaakceptowania. Ponad 1 000 000 Europejczyków podpisało już petycję, 8hours, która znajduje się na stronie www.8hours.eu. Zwracam się z prośbą o podpisanie Pisemnej Deklaracji WD 49/2011 wzywającej do zakazu transportowania zwierząt dłużej niż 8 godzin w UE. Bardzo proszę o podpisanie deklaracji oraz o namówienie do tego innych eurodeputowanych. Mam nadzieję, że opowie się Pani/Pan za humanitarnym traktowaniem zwierząt w Europie. Z wyrazami szacunku, ………………………………… podpis

list