Pomoc dla koni z lubelszczyzny

konie z lubelszczyzny

Prosimy o pomoc dla koni z interwencji na Lubelszczyźnie.

Okazuje się, że odebrane konie wymagają leczenia i natychmiastowego odrobaczenia. W odchodach źrebaków widoczne są liczne larwy. Młode konie mają problemy z nogami – są zdeformowane, zwierzęta utykają. Wezwany lekarz weterynarii stwierdził, że problemy są wynikiem niedożywienia. Wśród 12 odebranych koni są 4 wysokoźrebne klacze, 2 z nich oźrebią się w najbliższych dniach. Zwierzęta mają liczne obrażenia, były bite, gryzły się pomiędzy sobą, raniły sobie nogi o druty i blach porozrzucane na terenie, na którym przebywały. Niektóre z nich bardzo boją się człowieka, są zdziczałe. Wśród nich jest ogierek, który praktycznie mieszkał w lesie.

Konie są już bezpieczne, znajdują się u prywatnych osób, oprócz lekarstw i witamin potrzebują także siana, słomy i owsa.
Prosimy, pomóżcie zaopiekować się zwierzętami, które w swoim życiu już tyle złego zaznały z ręki człowieka. Wpłat dla koni z interwencji można dokonywać na konto Fundacji Tara:

Fundacja Tara – Schronisko dla Koni
PKOBP S.A. Oddział 3 Wrocław
Nr konta bankowego do przelewu:
PL 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236
Dla wpłat z zagranicy: