Psy do adopcji

Tam, gdzie miały otrzymać pomoc – doznały krzywdy. Scarlett i Norbert odebrali cztery psy w trakcie interwencji 14 sierpnia, w Fundacji Pro Equo w Moryniu. Fundacja Pro Equo zrzekła się praw do psów na rzecz Norberta. Aktualnie zwierzęta są pod jego opieką. Pomagamy mu znaleźć najlepsze na świecie domy dla podwójnie skrzywdzonych przyjaciół. Dzień po odebraniu wszystkie psy zostały zbadane przez lekarza weterynarii. Osoby zainteresowane adopcją psów, prosimy o kontakt z Fundacją Tara.
W Fundacji Pro Equo została jeszcze suczka w typie owczarka niemieckiego. Nie wydano jej, ponieważ miała iść do adopcji w ciągu najbliższego tygodnia. Jeśli ktoś z Państwa ma możliwość pojechania do Morynia i sprawdzenia, czy suczka jest jeszcze na teranie fundacji i w jakim stanie się znajduje prosimy o informację.

Psy do adopcji:

• Pies rasy posokowiec – jest zdrowy, wykastrowany, ma ok. 3 – 4 lata. Jest miły, spokojny, ułożony. Po tak wielu przejściach jest otwarty do ludzi i pragnie miłości. To bardzo energiczny pies, potrzebujący dużo ruchu i zabawy. Wykluczamy opcję oddania go w adopcje do celów myśliwskich (sprawdzimy rodzinę do trzeciego pokolenia – pies nie poda łapy myśliwym
  • Pies w typie szpica – samiec, ok 4 lat. Młody, zdrowy, energiczny. Pragnie miłości, lgnie do człowieka, chętny do zabawy i pieszczot. Lubi biegać. Mimo przejść szybko nawiązuje kontakt z człowiekiem, jest bardzo ufny.
  • Kundelek bez oka, ok. 7 lat, bardzo miły, towarzyski. Ma problemów ze wzrokiem oraz tylną lewą łapką – pazurki wrastały mu w opuszki wypuszczając korzenie, co utrudniało chodzenie i sprawiało wielki ból (pies jeszcze lekko utyka). Mimo tego jest żywy, energiczny. Idealny pies dla osoby, która poszukuje czworonożnego przyjaciela do towarzystwa (dla starszej osoby).
  • Kundelek w wieku ok 14 lat. Odebraliśmy psa z żywą raną na reszcie ogona. Weterynarz stwierdził, że mechaniczne uszkodzenie ogonka powstało w ciągu 90 godzin przed przyjazdem do Tary. Ogonek został opatrzony, ładnie się goi. Pies mimo swego wieku i tego, co przeszedł jest wesołym, towarzyskim staruszkiem, który szuka kochającego domu. Idealny dla osoby starszej.
    Przedstawiamy zdjęcie, w jakim stanie Fundacja Pro Equo przyjęła tego psa do siebie i jak go zaniedbała, narażając na utratę życia.