Rodzynek, w Tarze od 20.02.2013

Zobacz więcej koni do adopcji →

Uratowana świnka

Niektórzy z Was poznali już Rodzynka – małą świnkę, która przyjechała do Tary z tegorocznego Skaryszewa. Inni nie mieli jeszcze okazji, więc oficjalnie przedstawiamy wszystkim tego wesołego rozrabiakę.
Jego nowe życie zaczęło się na skaryszewskim targu, gdzie oprócz koni można kupić także inne zwierzęta, i właśnie ten mały prosiaczek zdobył serca naszych Wolontariuszek. Nie mogły Go zostawić – wykupiły Go i postanowiły przekazać do schroniska Fundacji Tara w Piskorzynie. W całym tym skaryszewskim zamieszaniu nawet nie było okazji, abyśmy Go ze Scarlett zobaczyły jeszcze tam, na miejscu. Dopiero po naszym przyjeździe do Tary, gdzie maluch już od paru godzin przebywał, poznałyśmy tego radosnego knurka.

Rodzynek jest bardzo mądrą i wesołą świnką, a właściwie chyba dziko-świnką – ma wiele cech naszego rodzimego poczciwego dzika: jest dość “wąski” i długi, ma czarną sierść z białą “latarnią” na główce i irokeza wzdłuż grzbietu oraz piękny różowy nosek, którym przewala całą ściółkę na wybiegu, na którym mieszka – “zbobrował” wszystko na głębokość 30 cm! 🙂

Rodzynek jest bardzo mądry! Potrafi głośno i wyraźnie dopominać się o swoje, merda małym czarnym ogonkiem niczym piesek, gdy zbliża się człowiek! Daje się pogłaskać i z chęcią je z ręki. Bardzo szybko zasymilował się z Tarą – gania wzdłuż ogrodzenia za psiakami, przez siatkę “podrywa” naszą śliczną świnkę Zuzię (która jest od niego chyba z 10 razy większa!), odwiedzają Go nasze towarzyskie kurki (które sypiają w budach razem z psami, Puckiem i Buckiem!). Potrafi zjednać sobie człowieka jednym spojrzeniem tych pięknych oczek.

Aktualni opiekunowie:

• Marlenka