Tornado ur. 31.03.1991, w Tarze od 2011

Zobacz więcej koni do adopcji →

Tornado

7 października 2011 roku do Tary przyjechał 20-letni tarantowaty wałaszek. Przez całe swoje życie pracował dla ludzi, pomagał dzieciom ćwiczącym na Nim na zajęciach z hipoterapii. Dzisiaj jest już starszym koniem z nieodwracalnymi zmianami kręgosłupa – nastąpiło zwyrodnienie kręgów.

W tej chwili Tornado przebywa na pastwiskach, gdzie zdążył się już porządnie zadomowić. Tarant koleguje się z dwoma srokaczami o podobnej historii – Mieszko i Rekordem. Tornado jest wspaniałym i łagodnym koniem, lubi kontakt z ludźmi, uwielbia głaskanie, drapanie i oczywiście marchewki! Gdy spojrzycie w Jego oczy, od razu Go pokochacie!

Wierzymy, iż Tornado, pomimo choroby, będzie żył długo i szczęśliwie na zasłużonej emeryturze w Tarze, ale by tak mogło być bardzo prosimy o pomoc w Jego utrzymaniu! Wirtualna adopcja pozwala nam troszczyć się o Niego w miejscu, gdzie już nikt Go nie wykorzystuje, gdzie może swobodnie galopować i robić tylko to, na co właśnie ochotę. Kilka złotych przekazywanych co miesiąc na rzecz tego konia umożliwi mu dożywotni odpoczynek w końskim domu spokojnej starości, czyli w schronisku dla koni Fundacji Tara!

Adoptujcie Tornado! Zasłużył na spokojną emeryturę.

Aktualni opiekunowie:

• Monika i Mariusz Goetze