Uratowane – Legolas

Legolas (sin. zielony liść) – postać ze stworzonej przez J.R.R. Tolkiena mitologii Śródziemia, jeden z głównych bohaterów powieści Władca Pierścieni. Był elfem z plemienia Sindarów, jednym z członków Drużyny Pierścienia. Był synem króla Elfów Leśnych z Mrocznej Puszczy.

Drodzy Państwo,
Tę historię zaczęliśmy od przedstawienia jednego z bohaterów z powieści fantasy ale nie mogliśmy inaczej. Otóż, gdy tylko otworzył się trap bukmana i z niego zostały wprowadzone dwa konie, przywiezione bezpośrednio z rzeźni – siwy Artax i ten piękny, złocisty, Ula na jego widok krzyknęła: wygląda jak Legolas! I tak już zostało. Imię idealnie pasuje do tego miłego i ciapowatego źrebola. Każdy, kto spojrzy na jego pyszczek od razu zobaczy twarz Orlando Blooma grającego we Władcy Pierścieni Legolasa.
Jak wyglądało wcześniej życie tego źrebaka, nie wiemy. Możemy jedynie domyślać się patrząc na jego ciało oblepione gnojem. W dniu, kiedy został wykupiony z rzeźni i przywieziony do Tary, karta opowieści o nim dopiero zaczęła być zapisywana i jesteśmy pewni, że pewnego dnia, po wielu latach, zamykając wielką księgę jego życia, napiszemy, że żył długo i szczęśliwie w Tarze, że nigdy nie musiał pracować, nigdy nie został oddzielony od swoich towarzyszy i nikt, nigdy już go nie uderzył.
W skaryszewskich manewrach wykupiliśmy 63 konie i 2 osiołki. Legolas jest 49 przedstawionym przez nas koniem z tej akcji, żyjącym w Tarze.
Legolas czeka na Opiekunów, którzy go pokochają, będą odwiedzać, przywozić smakołyki i pomogą mu wieść długie i szczęśliwe życie. A żeby to wszystko się stało, podajemy adres, na który możecie pisać w sprawie adopcji Legolasa: adopcje@fundacjatara.info