Urodziny Nazir

Dziś w Tarze mamy święto – 22 urodziny Nazira. W Tarze jest od 2008 roku.

Nazir jest przemiłym, spokojnym koniem, choć jego wygląd może budzić respekt – jest dość postawny. To wałach rasy wielkopolskiej. Trafił do Tary z łódzkiej policji konnej. Nazir nie jest zdrowym koniem – ma zaawansowane COPD (przewlekłe obturacyjne zapalenie płuc), co uniemożliwia prawidłową wymianę powietrza, a także zmiany zwyrodnieniowe stawów. Te schorzenia całkowicie wykluczyły go z dalszej służby.

Nazir cały czas trzyma się ze swoją ukochaną klaczką, Boginką.

Niedawno para dostała własną chatę na wyłączność a wszystko dlatego, że obydwoje są schorowani, cierpią na dychawicę, więc stajenka typu angielskiego, z której mogą sobie w każdej chwili wyjść, jeśli tylko mają na to ochotę jest dla nich najlepszym rozwiązaniem.

W dniu urodzin, życzymy Ci koniku, żebyś zawsze był zdrowy i szczęśliwy wśród swych czterokopytnych przyjaciół i kochających Cię ludzi, niech nigdy Ci nie zabraknie promieni słońca i wiatru w grzywie!

urodziny