Wizyta w przedszkolu Zielony Świat w Lesznie

W środę 11.06.2014 r. na zaproszenie Dyrekcji Przedszkola miejskiego nr 10 „Zielony Świat” w Lesznie wybraliśmy się w odwiedziny do tej zaprzyjaźnionej z Fundacją Tara placówki. Przedszkolaki z Leszna w grudniu zeszłego roku objęły adopcją wirtualną z kolei naszego końskiego „przedszkolaka” Bazylka – ocalonego przed wywiezieniem do zagranicznej rzeźni srokacza. Na miejscu zastaliśmy wspaniałe i ciepłe przyjęcie! Dzieci przygotowały specjalnie z tej okazji przedstawienie, był przepyszny poczęstunek i piknik. Pogoda dopisała, maluszki bawiły się beztrosko i widać było, jakie są szczęśliwe – tak jak szczęśliwy jest Bazyl, który dzięki Nim też może tak bezproblemowo spędzać okres końskiego dzieciństwa!

W budynku przedszkola przywitał nas wielki plakat z podobizną naszego Bazyla – niezmiernie ucieszyła nas Jego obecność w murach, wśród których każdego dnia swój czas spędzają maluszki. Dzięki temu stale pamiętają o „swoim” koniku i mamy nadzieję, że nie zapomną o Bazylu także i wtedy, gdy podrosną i opuszczą już Przedszkole „Zielony Świat”!

Ta leszczyńska placówka dla najmłodszych promuje zdrowy i aktywny tryb życia w zgodzie ze sobą i środowiskiem, dlatego też postanowili Oni pomóc właśnie Fundacji Tara i naszemu schronisku. Cele mamy podobne. Świadomość ekologiczna to warunek naszego przetrwania, to istotna wiedza, która pozwala wszystkim mieszkańcom Matki Ziemi współżyć w zgodzie dla jej dobra. Ziemia nie jest wyłącznie nasza – ziemia należy również do chrząszcza, jeżyka, do pasikonika i kucyka, należy do wszystkich istot ją zamieszkujących! Cieszymy się, że poprzez adopcję wirtualną dzieci mają możliwość poznania zależności między ludźmi i zwierzętami, mogą poznać życie zwierząt gospodarczych, którym ludzkość bardzo wiele zawdzięcza. Mamy ogromną nadzieję, że w przyszłości dzieci będą świadomie podchodzić do ich wykorzystywania, że będą reagować na krzywdę i cierpienie.

Przedszkolaki, aby wspomóc Tarę, przeprowadziły zbiórkę surowców wtórnych, makulatury i puszek, łącząc tym samym przyjemne z pożytecznym. Za zebrane pieniążki w piątek 13.06.2014 r. przyjadą całą wycieczką w odwiedziny do Bazylka na ekologicznych pastwiskach, gdzie konik obecnie przebywa wraz z dużym stadem koni, a pozostałe pieniążki przekażą na poczet Jego dalszego utrzymania w schronisku w Piskorzynie.