Wizyta w Warszawie – 8 godzin

Wizyta w Warszawie

Dnia 27.01.2012 Fundacja Tara została zaproszona na konferencję dotyczącą ochrony zwierząt podczas transportu.

Konferencja została zorganizowana przez Posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Wojciechowskiego. Na spotkaniu z ramienia wielu zaproszonych organizacji pro-zwierzęcych stawili się przedstawiciele:

• Fundacji Viva! Akcja dla zwierząt!,
  • Komitetu Pomocy Dla Zwierząt w Tychach,
  • Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Warszawa,
  • Fundacji Tara, którą reprezentowały Prezes Scarlett Szyłogalis
  • Przedstawiciel Iwona Kozińska.

Rozmowy zostały przeprowadzone w toku konkretnych ustaleń dotyczących dalszej współpracy pomiędzy organizacjami a przedstawicielami rządu w zakresie skrócenia transportów do 8 godzin, i zadbanie o dobrostan zwierząt podczas ich trwania. Smutnym jest fakt, że polska sfera polityczna na arenie międzynarodowej wypada bardzo słabo w zakresie powyższych zagadnień. To spotkanie zostało tez zorganizowane by to zmienić.