Wycieczka z Malczyc

Cechą charakterystyczną dla okresu, kiedy oceny są już prawie wystawione a słońce ciekawie zagląda przez szkolne okna, jest zwiększone natężenie wycieczek w Tarze. Dzieci i młodzież pojawiają się tłumnie, by obejrzeć schronisko i zapoznać się z podopiecznymi Fundacji. Często w nawale codziennych zajęć nie nadążamy z opisywaniem kolejnych odwiedzin, tak było też w przypadku wycieczki ze Szkoły Podstawowej w Malczycach. Przyjechali oni do konia, którym się wirtualnie opiekują, do Henryka.  Pierwszym punktem wycieczki była wizyta na pastwiskach, „achom” i „ochom” zachwytu nie było końca, dla większości uczniów był to pierwszy kontakt z tak ogromną ilością koni. Kolejnym punktem wycieczki był powrót do schroniska i po zapoznaniu się z końmi, psiakami, kozami i innymi zwierzakami, pomoc na rzecz Fundacji.  Dzieci z zapałem wykonywały powierzone im zadania, a śmiejąc się roztaczały wokół aurę radości i szczęścia. Wycieczkę można w 100% uznać za udaną, co wspaniale zobrazuje załączony album zdjęciowy.