Zapomniana prelekcja

16. grudnia 2011 roku o godzinie 8 rano w SP nr 14 przy ulicy Jana Pawła II w Lubinie odbyła się prelekcja dla dzieci i młodzieży z udziałem Fundacji Tara. Ponieważ szkoła ma bardzo dużą salę gimnastyczną, mogło się na niej zmieścić wiele klas jednocześnie, a tym samym dużo dzieci dowiedziało się czym jest Fundacja Tara – Schronisko dla Koni i jak wygląda sytuacja tych zwierząt w Polsce i na świecie. Scarlett opowiedziała dzieciom, nauczycielom i rodzicom czym zajmuje się Tara, w jaki sposób Oni mogą pomagać zwierzętom… …opowiedziała o tym, jak człowiek przejechał na końskim grzbiecie lub wozie przez niego ciągniętym miliony kilometrów, jak dzięki koniom podbijał świat. Wyświetlone zostały filmy dot. koni oraz pozostałych zwierząt ze Schroniska, życia w Tarze, wolontariatu. Dzieci poznały historie Bolka, Mroka, Renji’ego oraz wielu innych uratowanych przez Fundację Tara istot Na koniec to dzieci miały głos!:) Chętnie zadawały pytania, temat poruszył wiele serduszek przyszłych Wojowników w wojnie o lepsze traktowanie zwierząt!

Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej nr 14

za możliwość zrealizowania prelekcji i mamy wielką nadzieję, że zechcecie zaadoptować jedno z tarowych zwierząt, które wraz z innymi czeka na Was w Schronisku w Piskorzynie Po prelekcji w SP nr 14 przyszła pora na wizytę w zaprzyjaźnionej z Tarą „Ósemce”. SP nr 8 im. Jana Wyżykowskiego w Lubinie jest dumnym „posiadaczem” własnego konia w naszym Schronisku – adoptowali Goldena Scenariusz prelekcji był bardzo zbliżony, a dzieci słuchały z zainteresowaniem. W tej szkole odbyły się aż dwie prelekcje pod rząd! Wszystkie dzieciaki poznały Tarę, dom „Ich Konia” Część z nich poznała już Goldena osobiście, podczas wycieczek do Tary, które miło wspominali.

Czekamy na Was, zawsze jesteście mile widziani.

Nasze Wspaniałe Dobre Duszyczki, i dziękujemy, że jesteście z nami! Prawdziwe historie opowiadane przez Scarlett często są smutne, ale dzięki wszystkim, którzy wspierają Fundację Tara możliwe są ich szczęśliwe zakończenia. Niektóre z dzieci niedowierzały, że można tak źle traktować zwierzę, gdy widziały historię Bolka czy Mroka… Niestety, musimy uświadamiać Im, że takie niedopuszczalne rzeczy mają miejsce, że nie wszystkie zwierzęta są zadbane, że są bite… Dzieci są przyszłością i to od nich zależy los zwierząt – nie możemy pozwolić, by dotknęła Je znieczulica!
Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 8 oraz p. Ewie Rogowskiej, która cały czas miała rękę na pulsie, by wszystko poszło dobrze.