Zbiórka na kastrację

Minęło kilka miesięcy od tegorocznej akcji ratowania koni na targu w Skaryszewie.
Dla przypomnienia – dzięki Waszemu wsparciu finansowemu uratowaliśmy 63 konie (w tym 17 koni już bezpośrednio z rzeźni).
Kiedy ratowaliśmy te życia nie patrzyliśmy na to czy są to klacze czy ogiery. Ważne były tylko te oczy wołające o pomoc, o życie.
Wśród uratowanych znalazło się 31 ogierów. Musicie wiedzieć, że młode ogiery w większości są od razu skazane na śmierć jeszcze w źrebięcym wieku. Dla handlarzy są warte tyle ile kilogram ich ciała. Klacze mogą jeszcze przynieść zysk rodząc kolejne źrebięta na rzeź dlatego „daruje” się im kilka lat zanim i one trafią na śmierć.

Nasze „maluchy” stały się dojrzałe

i chcemy dołączyć je do reszty stada żeby mogły żyć w swojej społeczności, tworzyć więzi, uczyć się życia końskiego od swoich starszych współbraci.
Żeby to było możliwe wszystkie musimy wykastrować. To jedyny sposób żeby zapobiec rozmnażaniu koni w schronisku i okrutnym walkom na śmierć i życie pomiędzy sobą.
6 ogierów musieliśmy wykastrować natychmiast ze względu na to, że osiągnęły już dojrzałość płciową i hormony dały znać o sobie groźnymi starciami między nimi, czując klacze, próbowały się do nich dostać i zdemolowały nam pół stajni.

Do wykastrowania zostało nam 25 ogierów. Musimy to zrobić jak najszybciej ponieważ te ogiery już za chwilę będą dla siebie niebezpieczne.
Prosimy Was bardzo serdecznie o wsparcie tego przedsięwzięcia. To bardzo ważne dla tych koni aby mogły bezpiecznie żyć w swoim nowym stadzie i razem z nimi paść się na Tarowych pastwiskach.

Wpłat można dokonać na:
pomagam.pl/kastracjaogierow
Lub bezpośrednio na konto Fundacji:
Fundacja Tara – Schronisko dla Koni
PKOBP S.A. Oddział 3 Wrocław
Nr konta bankowego do przelewu:
PL 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236