Zęby Karnawała

Ostatnio Karnawał – roczny źrebak uratowany w lutym tego roku ze Skaryszewa – musiał mieć tarnikowane zęby. Okazało się, że nie wyrosły mu trzonowe zęby w dolnej szczęce, więc te z górnej nie mają się jak ścierać, co utrudnia konikowi jedzenie trawy. Diagnoza nie jest jednoznaczna, być może jest to wada genetyczna ale jest jeszcze szansa, że Karnawałowi z opóźnieniem urosną ząbki. Oprócz odpowiedniej diety, źrebak potrzebuje także specjalnej odżywki – preparatów dla źrebaków zawierających wapno. Prosimy Państwa o pomoc w zakupie tego typu preparatów. Można je przesyłać na adres schroniska:
Fundacja Tara – Piskorzyna 18, 56-160 Wińsko

Można też wpłacać darowiznę na konto: Fundacja Tara – Schronisko dla Koni
nr: 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236, tytuł przelewu: „dla Karnawała”.

Z góry dziękujemy za pomoc!