27.07.2016 pismo do Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Hodowców Koni

Data: 27.07.2016
Do: Paweł Mazurek – Prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Hodowców Koni
POBIERZ → dokument.

Apel adresowany do wszystkich miłośników i przyjaciół koni.
Szanowni Państwo! Opublikowaliśmy powyżej tekst pisma skierowanego przez Fundację Tara do Pana Pawła Mazurka – Prezesa Zarządu Polskiego Związku Hodowców Koni.

Prosimy uprzejmie o zapoznanie się z jego treścią i zajęcie stanowiska w sprawach stanowiących jego przedmiot, pocztą mailową: info@fundacjatara.info, względnie telefonicznie, na nr 785 511 630. Pozostajemy zawsze w bliskich kontaktach z wszystkimi osobami, które są zainteresowane ochroną zwierząt, a w szczególności koni.

W naszej wieloletniej działalności ich opinie i poglądy kształtują jej kierunki, gdyż nieustannie zmierzamy do tego, by ochrona „braci młodszych” była przedmiotem powszechnego zainteresowania opinii publicznej. Ochrona zwierząt jest bowiem prawem, ale i zarazem obowiązkiem wszystkich osób zamieszkałych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Konie – ze względu na historyczne zasługi ich przodków, którzy na wielu polach bitew unosili na swoich grzbietach bohaterskich wojów Chrobrego, rycerzy Jagiełły, husarię Sobieskiego – były, są i będą traktowane w Polsce jako dobro ogólnonarodowe podlegające szczególnej ochronie i pamięci, nie podlegającej zatarciu!

Dlatego serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane do współpracy, wyrażania konstruktywnych opinii i poglądów osobistych, co umożliwi nam nadać kontynuowanym działaniom ochronnym charakter obywatelski.

Prezes Fundacji TARA
Scarlett Szyłogalis