Adopcja Achillesa

Zostań Wirtualnym Opiekunem Achillesa!
Achilles (ur. 1991 r., w Tarze od marca 2006 r.)
Ten gniady Wałach trafił do naszego Schroniska  razem ze swą urodziwą złoto-kasztanową przyjaciółką Penelopą z takiego samego powodu, z jakiego setki koni trafia każdego roku do rzeźni… Jego właścicielka miała kłopoty finansowe. Nie było jej stać na utrzymanie koni. Często realizując swoje marzenie możemy niezupełnie przewidzieć jego konsekwencje. Ludzie kupuję konie, bo mogą, ale czasem los bywa przewrotny – kończy się praca, upada firma, a zwierzęta trzeba leczyć, karmić, szczepić, odrobaczać, wzywać kowala… Koszty utrzymania tych zwierząt są duże.
Ważyły się ich losy, ponieważ obydwa konie nie nadawały się ani do szkółki, ani do rozpłodu – Achilles ma bardzo chorą nogę, a Penelopa jajniki. Koń nieprzydatny do żadnej pracy, właściciel, który sam ledwo wiąże koniec z końcem – takich przypadków jest wiele, a rozwiązanie najczęściej jedno – rzeźnia. Na szczęście udało się i Achilles wraz z Penelopą trafił do nowego domu, w którym pozostanie już do końca swoich dni, bezpieczny, niezależnie od tego, czy nadaje się pod siodło, czy już nie. Przestał być oceniany wg przydatności, jak jakiś przedmiot – w końcu jest traktowany jako żywa istota, która nie musi być „użyteczną”, by móc żyć.

Teraz biega po pastwiskach ekologicznych, gdzie razem z 75 innymi końmi pasie się już od końca maja. Jest wielce zaprzyjaźniony z dwoma urwisami – Fartem (bardzo chora przednia lewa noga – odprysk ze ścięgnem w okolicy kopytowej) i Karino (urodziła go Melania, uratowana z transportu do rzeźni bardzo zaniedbana przez właścicieli klacz – gdy jechała na śmierć Karino w jej brzuchu miał już 4,5 miesiąca!). Mimo choroby, bawi się z nimi i przemierza odległe zakątki pastwisk. Z całej trójki wydaje się być najbardziej łagodny. Jest bardzo grzecznym, a zarazem odważnym koniem, nie sprawia problemów i chętnie pałaszuje marchewki prosto z dłoni 🙂

Zostań Wirtualnym Opiekunem Achillesa!

Tak naprawdę każdy może Nim zostać, wystarczy do nas napisać na adres:

adopcje@fundacjatara.info

żeby dowiedzieć się wszystkiego. Możliwa jest adopcja pełna lub częściowa, można adoptować wspólnie z partnerem, rodziną, z całą klasą, szkołą, działem w firmie 🙂 Wystarczy chcieć i pokochać któregoś z naszych uratowanych podopiecznych. One naprawdę potrzebują Waszej pomocy!