Czecia i Czanta.

Czecia i Czanta to kolejne dwa przygranięte do Tary życia. Pomóżcie nam zaopiekować się nimi. Zostańcie ich Wirtualnymi Opiekunami!
Czecia i Czanta trzy miesiące temu dołączyły do naszej wielkiej tarowej rodziny. Przekazał je pan Jerzy, który opiekował się nimi od kilkunastu lat. Niestety jako starszy człowiek nie dawał już rady otoczyć ich należytą opieka.
Cztery lata temu przyjechał do Tary i poprosił, by jego klacze trafiły pod nasz dach, kiedy przyjdzie czas, kiedy siły go opuszczą. Przez te wszystkie lata pan Jerzy przypominał o sobie i jego towarzyszkach. Tylko nam był w stanie zaufać, chciał mieć pewność, że Czecia i Czanta będą bezpieczne do końca swoich dni. W pażdzierniku przyszedł czas, by dotrzymać danego słowa.
Czanta ma 22 lata, natomaist Czecia 16 i jest ostatnim źrebakiem, którego urodziła jej matka. Jak sam powiedział nam pan Jerzy, w końcu zmądrzał, postanowił, że nie będzie rozmnażał swoich koni, bo nie wie, co stanie się ze źrebakami, nie chciał ich oddzielać od matki. Czecia i Czanta przeżyły chyba 4 przeprowadzki ze swoim Opiekunem, zanim trafiły do swojego domu na zawsze – do Tary.
Czecia choruje na ciężką dychawicę (RAO). Na szczęście na razie choroba nie daje o sobie znać. Klacze mieszkają na padoku, cały czas są na dworze. W razie niepogody, mogą się schować pod dużą wiatą. To najlepszy dom dla koni, zwłaszcza tych, które mają cierpią na choroby dróg oddechowych.
Są bardzo zżyte ze sobą i to jest dla nich zdecydowanie najważniejsze. Muszą po prostu być cały czas razem, mieć się w zasięgu wzroku. Ludzie im specjalnie nie przeszkadzają, ale również nie są niezbędni do szczęścia. Bradzo polubiły Grumstasa, Soraję, Nanię i Finkę, z którymi dzielą padok.

konie