Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość…

Dwie prelekcje

Dwie prelekcje, przeprowadziła wczoraj Scarlett w Lesznie i jego okolicach.

Pierwsza prelekcja odbyła się w Zespole Szkół w Dłużynie. Trochę nam się plan zawalił i z prezentacji multimedialnej wyszły nici, bo do 13.30 nie było w szkole prądu, ale Pani Prezes, wykazała się ogromną charyzmą i poprowadziła przez godzinę prelekcję bazując na opowiadaniach i dużej interakcji z publicznością, którą była cała szkoła. Pytania zadawane przez uczniów, prowadziły do ciekawych konwersacji i zwłaszcza jedno, które utkwiło nam w głowie, zadane przez szóstoklasistę ( jak finansowana jest Fundacja, z czego się utrzymuje) pokazały, że edukacja w tej szkole stoi na naprawdę dużym poziomie. Tara została w tej szkole bardzo ciepło przyjęta i tak też pożegnana. Dziękujemy serdecznie, Dyrekcji i uczniom za pozwolenie na pokazanie idei Tary i za dary, które uczniowie z chęci pomocy uzbierali dla podopiecznych schroniska.

Druga prelekcja trafiła do tych najmłodszych. Odbyła się dla przedszkolaków z Przedszkola „Zielony Świat” nr 10 z Leszna. Tam przedszkolacy zostali podzieleni na 2 grupy mniejszą i większą i Scarlett rozpoczęła opowiadanie o Tarze przeplecione z pokazem filmów. Dzieci słuchały z ciekawością, często się śmiały, widząc bawiące się kozy i źrebaczka. W trakcie pytań wszystkie ręce powędrowały w górę, każde z nich chciało opowiedzieć o zwierzątku, które ma w domu. Nie można pominąć również faktu, że to przedszkole prowadzi zbiórkę makulatury w celu zaadoptowania jednego z podopiecznych Tary. Dziękujemy wszystkim naszym słuchającym, tym najmniejszym za radość i zaciekawienie, którymi emanowali w trakcie prelekcji.

Podsumowując pomimo małych niedogodności, w szkole – brak prądu, w przedszkolu 1 grupa – nie zadziałał laptop, 2 grupa tym razem był problem z aparatem, wszystko przebiegło zgodnie z założeniami, a cel prelekcji został spełniony. Warto dodać, iż niesamowite w tym wszystkim jest to, że dzieci i te młodsze i te starze kochają zwierzęta i wiedza jak się nimi zajmować.