Dom dla Atlanty

Drodzy Państwo,
Ogłaszamy wszem i wobec, że znaleźliśmy bezpieczny dom dla klaczy Atlanta, gdzie będzie pod opieką Ośrodka Hipoterapii i Rehabilitacji Konnej w Czeszewie i niepełnosprawnych dzieci. Pozostanie tam do końca swoich długich dni. Prosimy wszystkich o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na wykupienie Atlanty. Kwota to 5500 zł plus 600 zł transport plus 450 zł prowizja portalu pomagam.pl.

Po tym, jak opublikowaliśmy ogłoszenie o poszukiwaniu domu dla Atlanty  daliście nam nadzieję, że pomożecie w wykupieniu klaczy i uda się ją uratować. Dlatego dzisiaj pukamy do Waszych serc.
Święta Wielkanocne, to czas wielkiej radości i miłości. W tym czasie każdy chce nieść radość i pomoc, niech tak stanie się w przypadku tej mądrej i dobre klaczy, niech dzięki Wam znajdzie bezpieczny dom.

Jeśli zbiórka przekroczy założoną kwotę, nadwyżka zostanie przeznaczona na pierwsze podstawowe zabiegi dla Atlanty – kowal, odrobaczenie, szczepienie.

List od przyszłych opiekunów Atlanty:
„Szanowny Pani Scarlett Szyłogalis Fundacja TARA
Zarząd Towarzystwa Wykorzystania Wód Termalnych i Walorów Naturalnych Ziemi Czeszewskiej, jest organem założycielskim i prowadzącym specjalistyczny Ośrodek Hipoterapii i Rehabilitacji Konnej w Czeszewie (powiat wrzesiński, Gmina Miłosław). Towarzystwo, na początku 2009 roku, otrzymało status organizacji pożytku publicznego.
Ośrodek jest dofinansowywany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki temu, możemy prowadzić nieodpłatną rehabilitację dla 76 osób o średnim i dużym stopniu niepełnosprawności z terenu powiatu średzkiego, wrzesińskiego i jarocińskiego. Koszty utrzymania samego Ośrodka, koni oraz organizacji dowozów osób niepełnosprawnych do Ośrodka na zajęcia rehabilitacyjne, pozostają już w gestii Towarzystwa, a dodać należy, że nie prowadzimy żadnej działalności gospodarczej. Nie prowadzimy również rekreacji konnej.
Szczególnie leży nam na sercu dobro i zdrowie naszych koni, których określamy zasłużonym mianem końskich terapeutów. Koniecznym jest zapewnienie im właściwej opieki weterynaryjnej, odpowiedniej ilości siana i owsa. Konie, są w naszych działaniach rehabilitacyjnych nieodzowne. Niestety, nasza klacz Rosita,- spokojna, zrównoważona, o wybitnych walorach charakterologicznych uległa wiele lat temu kontuzji (jeszcze przed tym jak do nas trafiła). Kontuzja zaczęła się odnawiać i po pełnej diagnostyce weterynaryjnej dowiedzieliśmy się, że już nigdy nie będzie mogła w pełni pracować. Teraz sama jest niepełnosprawna i wymaga opieki, którą sprawują nad nią nasi podopieczni. Rosita zostanie z nami do końca życia na łaskawym chlebie. Ale wakat się zwolnił i potrzebujemy konia do hipoterapii. CV Atlanty bardzo nam się podoba. Oferujemy jej pracę pięć dni w tygodniu (soboty i niedziele wolne, tak jak i dni świąteczne), urlop, wikt, opierunek, pracę w miłej atmosferze.
Szczerze wierzymy, że Fundacja Tara pomoże nam w zatrudnieniu Atlanty w naszym Ośrodku
Z wyrazami szacunku
Wioletta Narkowicz – Urbańska – sekretarz Zarządu Towarzystwa, koordynator Ośrodka hipoterapii”