Elvis – prosi o pomoc

Elvis nie zdążył nawet dorosnąć, kiedy człowiek wydał na niego wyrok śmierci. Jako źrebię trafił do rzeźni, gdzie stał w zamkniętym pomieszczeniu i czekał na swoją kolej…
Udało nam się ocalić to końskie dziecko. Musieliśmy zapłacić za niego, jak za gotowy wyrób – czyli tak, jakby był już przerobiony na kiełbasę… Wiedzieliśmy, że nie mamy stajni dla nowych koni, wiedzieliśmy, że będzie bardzo ciężko, jednak mieliśmy szansę, aby uratować mu życie. Nie mogliśmy go zostawić, spojrzeliśmy w jego wystraszone ale pełne nadziei oczy. On tak bardzo chciał żyć!
Dlaczego to końskie dziecko trafiło do rzeźni? Każdego roku trafiają ich tam dziesiątki tysięcy. Spójrzcie na niego – cały oblepiony obornikiem, ogon zaklejony odchodami. Urodził się tylko po to, aby go zabito i przerobiono na mięso. Nikt o niego nie dbał. Całe życie, zanim trafił do rzeźni spędził w brudnej, pełnej obornika komórce.

Udało nam się go wykupić,

jest w Tarze. Dostał imię Elvis. Dlaczego? Przeczytajcie tę piękną historię: http://fundacjatara.info/elvis-zyje/
Po przyjeździe do schroniska, Elvis był bardzo chory – miał zapalenie płuc. Był długo leczony, dostał masę zastrzyków, na szczęście jest już zdrowy.
Niedługo przyjdzie jesień, po niej zima. Elvis i inne 63 konie oraz 2 osiołki uratowane w marcu tego roku muszą mieć dach nad głową. Na razie mamy tylko ruinę, którą musimy wyremontować w ciągu kilku miesięcy.
Elvis prosi Was o pomoc w zbudowaniu dla niego boksu.
Wszystkim, którzy pomogą w budowie domu dla niego, Elvis dziękuje i odwdzięczy się wdzięcznością, na jaką stać tylko ocalone przed śmiercią istnienie.
Prosimy o wsparcie budowy domu dla Elvisa na POMAGAM.PL

lub bezpośrednio na konto:
Fundacja Tara – Schronisko dla Koni
PKOBP S.A. Oddział 3 Wrocław
Nr konta bankowego do przelewu:
PL 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236
Dla wpłat z zagranicy:
IBAN: PL 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236
SWIFT (BIC): BPKOPLPW
PayPal: info@fundacjatara.info
Tytuł przelewu: darowizna na stajnię

Koń z rzeźni Elvis