Gdybyśmy przez lata 2011-2017…

Gdybyśmy przez lata 2011-2017 nie wzywali mediów na targ, nie żądali stworzenia ogrodzonych wiat z dojściem do wody, z utwardzonym terenem, gdybyśmy ciągle i ciągle nie walczyli na skaryszewskich Wstępach, nigdy nie doszłoby do sytuacji takiej, jaka jest w obecnej chwili, czyli Urząd Miasta i Gminy został zmuszony do stworzenia targowiska wg wymogów Unii Europejskiej i zatrudnienia wielu służb do ochrony targu i opieki nad zwierzętami, co pociągnęło za sobą ogromne wydatki związane z wynagrodzeniem dla tych służb. W momencie, gdy gmina wypełniła wszystkie nasze żądania, zaczęła ponosić straty na organizacji Wstępów.

Podsumowując – wykrwawiliśmy potwora.

Burmistrz Skaryszewa jest zmuszony do podjęcia szybkich działań i decyzji dotyczących targowiska dla koni. Fundacja Tara złożyła w minionym roku propozycję burmistrzowi Skaryszewa, dotyczącą pomocy w zorganizowaniu masowej imprezy, na jaką ma pomysł, która to przyniesie ogromne zyski gminie i zmieni całkowicie wizerunek skaryszewskich Wstępów.
W 2017 roku po masowym wykupie koni, spowodowanym przez apel Fundacji Tara, byliśmy w Skaryszewie jeszcze dwa razy – w kwietniu i w maju. Kolejne manifestacje zostały przerwane przez informację podawaną w mediach o porozumieniu burmistrza z organizacją prozwierzęcą, która nigdy nie walczyła na targach skaryszewskich. Nie informując nikogo, podpisała nic nie znaczące porozumienie z Urzędem Miasta i Gminy w Skaryszewie, które przerwało zaplanowane cykliczne manifestacje dociskające gminę do decyzji o likwidacji targu.

Wypowiedź burmistrza Skaryszewa na kwietniowej manifestacji:
Burmistrz: Gmina z opłaty targowej, ze wszystkich działań na Wstępach zarabia 24 tys. zł.
24 tys. to jest wpływy z opłaty targowej, 80 tys. koszty obsługi WstępówScarlett: Więc po co Panu ta krwawa tradycja, jak wy nie zarabiacie praktycznie?
B: Nie zawsze pieniądze są w życiu najważniejsze
S: No to co jest ważne? Wywóz koni na śmierć?
B: Na pewno nie ale oprócz koni w Skaryszewie jest jeszcze wiele innych rzeczy na Wstępach
Różal: Panie Burmistrzu, jeszcze jedno pytanie, mogę? Jeżeli po całych targach skaryszewskich zostaje w kasie urzędu gminy 24 tys. zł, czyli jeżeli ja z własnych pieniędzy położę Panu dwa razy tyle – 50 tys, to w przyszłym roku targi się nie odbędą?
B: Nie, to nie jest kwestia targowania
R: Dziękuję, Pan odpowiedział.