Inez ur. 29.09.1993, w Tarze od 2000

Zobacz więcej koni do adopcji →

Inez

Inez, piękna siwa klacz, trafiła do Tary w konsekwencji nieszczęśliwego wypadku spowodowanego ludzką brawurą. Startowała w zawodach western riding z sukcesami. Na zawodach olśniewała wszystkich swoją urodą i umiejętnościami.

Jej właściciel był z niej bardzo dumny. W trakcie jednej z konkurencji przeciwnik wpadł z impetem prosto na klacz… Na skutek wypadku Inez doznała trwałych uszkodzeń. Mimo długotrwałego leczenia zanik mięśni łopatki okazał się nieodwracalny. Gdy przyjechała do Tary bardzo kulała, a łopatka była „sucha”.

W Tarze po pewnym czasie przestała kuleć, a najlepszą terapią okazał się dla Niej kontakt ze stadem końskich przyjaciół. Troskliwa opieka w kombinacji ze swobodą pozwoliły Jej odzyskać siły. Łopatka już tak nie sterczy, a Inez zdarza się nawet pogalopować!

Po wypadku i leczeniu, które trwało miesiącami, oprócz widocznego upośledzenia przedniej kończyny, pozostał u Niej bardzo silny, wręcz paniczny strach przed aromatycznymi wcierkami.

Wzdryga się i „hamuje”, gdy tylko wyczuje zapach np. maści Veyxat. Inez przyjaźni się z Killerem, Borą i Pięknym Matrixem, który zdecydowanie skradł jej serce.

Dajcie szansę tej byłej gwieździe sportu – niech będzie także i Waszą gwiazdką w końskim niebie, jakim jest dla nich Schronisko dla Koni Fundacji Tara. Pomóżcie nam karmić i leczyć Inez! Adoptujcie Ją!

Aktualni opiekunowie:

• Maja, Iga i Danusia Rogoza