Interwencja w Moryniu

W tej chwili Scarlett, Norbert, Gabi i Ola są na interwencji w Fundacji Pro Equo, w Moryniu. Na miejscu jest także policja oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii. Warunki, w jakich trzymane są zwierzęta, są fatalne. Już wcześniej docierały do nas sygnały o sytuacji, w jakiej znajdują się tam zwierzęta. Część zdjęć w poście pochodzi właśnie z przesyłanych do nas w poprzednich miesiącach informacji. Scarlett zgłaszała to do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Gryfinie, jednak instytucji nie udało się skontaktować z Fundacją Pro Equo. Ostatecznie Scarlett postanowiła zainicjować interwencję, by pomóc zwierzętom. Więcej o sytuacji w Moryniu napiszemy wkrótce. Na razie wiemy, że pilnie potrzebne są domy dla czterech psów. Piąty, z żywą raną na resztce ogona przyjedzie do Tary.
W Kronice TVP Szczecin online wkrótce ukaże się pierwszy materiał z interwencji.