Bardzo chętnie odwiedzamy szkoły w ramach prelekcji – jeśli chcecie nas zaprosić, porozmawiać o ratowaniu koni z transportów, o pomaganiu zwierzętom, o tym, w jaki sposób reagować, gdy ktoś krzywdzi naszych braci mniejszych, piszcie na adres: info@fundacjatara.info w tytule wpisując „Prelekcja”.

Dla osób prywatnych adopcja wirtualna stanowi sposób na udzielanie pomocy potrzebującym zwierzętom w przypadku, gdy osoby te nie są w stanie czynić tego osobiście. Odwiedziny u adoptowanego podopiecznego dają również możliwość odreagowania stresu związanego z dzisiejszą jakością życia – pośpiech, chroniczne zmęczenie, hałas dnia codziennego w Tarze przepełnionej pozytywną energią płynącą od wdzięcznych i szczęśliwych zwierząt znikają
Często jest też tak, że nie możemy sobie pozwolić na posiadanie własnego konia, gdyż w przypadku tego zwierzęcia koszty utrzymania, leczenia, a nawet sam problem stajni, w której koń mógłby mieszkać i padoku, po którym mógłby swobodnie biegać, są dla wielu bardzo problematyczne. A jednak, mimo wszystko, cały czas pragniemy mieć konia – kto je raz pokochał, ten wie. Fundacja Tara umożliwia partycypowanie w utrzymaniu konia w schronisku już od kwoty 20 zł miesięcznie – dzięki temu możecie mieć „swojego” konia w Tarze! Możecie Go odwiedzać, kiedy tylko chcecie, głaskać, czyścić, czesać i rozpieszczać do woli (nie można tylko oczywiście na nim jeździć!), a my w ramach naszej wdzięczności przesyłamy adoptującym aktualne informacje z życia podopiecznego, a także, co miesiąc, Jego najświeższe zdjęcia. Adopcji można dokonać na czas określony lub nieokreślony.
Możliwe jest także zebranie się grupy osób, która weźmie pod swoją opiekę jednego z tarowych koni lub innych zwierzaczków. Jest to wspaniały sposób na zacieśnienie więzi rodzinnych lub przyjacielskich poprzez dzielenie radości z udzielanej pomocy i organizowanie wspólnych odwiedzin u podopiecznego.
Procedura adopcji jest następująca:

1. Pierwszym krokiem do adopcji wirtualnej jest napisanie maila na adres: adopcje@fundacjatara.info. Podopieczne zwierzę można wybrać z działu Do adopcji. Można też wybrać osobiście, przyjeżdżając do schroniska i poznając mieszkające w nim zwierzęta.
  2. Drugim krokiem jest odesłanie otrzymanej w powitalnym mailu wypełnionej umowy adopcji z imieniem wybranego zwierzęcia, z zaznaczoną deklarowaną kwotą comiesięcznego wsparcia dla niego, a także z adresem mailowym i korespondencyjnym na potrzeby wysyłki zdjęć ze strony Fundacji Tara.
  3. Po otrzymaniu umowy adopcji na stronach Fundacji Tara w działach adopcji zostanie umieszczona informacja na temat strony adoptującej: link, logo, krótki opis instytucji, szkoły, lub w przypadku osoby fizycznej jej imię i nazwisko, miejsce zamieszkania lub dowolnie wybrana treść. Dodatkowo w tym samym dziale w przypadku odwiedzin czy też akcji specjalnych organizowanych przez stronę umożliwiającą adopcję, po uprzednim wyrażeniu zgody przez stronę adoptującą, zostanie umieszczona krótka fotograficzno-pisemna relacja z przebiegu tych wydarzeń.
  4. Fundacja zobowiązuje się dostarczać stronie adoptującej zdjęcia adoptowanego wraz z krótkim opisem mogącym zawierać stan zdrowia adoptowanego, bądź opis interesujących wydarzeń, które miały miejsce z jego udziałem.
  5. Fundacja udostępnia pomieszczenia noclegowe nieodpłatnie dla stron adoptujących w przypadku chęci pozostania w fundacji dłużej niż 1 dzień (po wcześniejszym ustaleniu terminu przyjazdu).
  6. Strona adoptująca może w każdej chwili odwiedzić adoptowanego, przebywać z nim, przeprowadzać zabiegi pielęgnacyjne i porządkowe, uczestniczyć w jego karmieniu.
  7. Fundacja Tara oświadcza, że w trakcie adopcji zwierzę pozostaje cały czas na terenie ośrodka fundacji, jakim jest obecnie teren Schroniska dla Koni w Piskorzynie.

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości lub chęci pomocy w formie nieujętej w powyższym regulaminie prosimy o kontakt mailowy: adopcje@fundacjatara.info

W Ich imieniu prosimy, pomóżcie – ocalone zwierzęta Was potrzebują!
Tara to wyjątkowe miejsce, tu konie i inne zwierzaki zostają do końca swoich dni, mogąc cieszyć się ciągłą obecnością swoich końskich przyjaciół, partnerów i rodzin. Jesteśmy schroniskiem, ale też i zwierzęcym sanatorium oraz hospicjum! Tara to dom, który wspólnie budujemy!

Jeśli wreszcie zdecydujecie się na adopcję, to przepiękną i bezinteresowną formę opieki nad koniem lub innym zwierzakiem – piszcie:
adopcje@fundacjatara.info