Mała ur. 01.05.1986, w Tarze od 2002

Zobacz więcej koni do adopcji →

Mała

Mała do Tary przyjechała w 2002r. z Warszawy. To były jeszcze czasy przed założeniem fundacji, kiedy Tara była prywatnym schroniskiem. Nie prowadziliśmy wtedy dokumentacji zwierząt, a jak się okazuje – pamięć bywa ulotna.

Internet wówczas nie był tak popularny, jak teraz, nie mieliśmy strony www, profilu na Facebooku, nie powstały więc zapiski, do których można by w każdej chwili powrócić. Historię Małej sprzed przyjazdu do schroniska wymazał z naszych głów czas.

Mała cierpi na często spotykaną wśród koni, nieuleczalną chorobę – RAO, czyli dychawicę.

Na szczęście ostatnio przebiega u niej bardzo łagodnie, niemalże bezobjawowo. Ta przemiła, stateczna klaczka mieszka w stajni ze staruszkami. Do niedawna jeszcze była przewodniczką niewidomego Dropa, ten ostatnio jednak zaprzyjaźnił się z Penelopą.
Mała jest bardzo łagodna, bezkonfliktowa, lubiana przez wszystkie konie, najczęściej jednak można ją zobaczyć w towarzystwie Finisza – spokojnego kasztanka. Równie przyjaźnie jest nastawiona do ludzi, więc śmiało możecie przyjeżdżać do niej w odwiedziny. Najlepiej z marchewką lub buraczkiem, jabłko nie wchodzi w tym przypadku w grę, ponieważ Mała, co się rzadko wśród koni zdarza, jabłek najzwyczajniej w świecie nie lubi.

Aktualni opiekunowie:

• Paulina Starzec, Londyn