Mieszko ur. 26.04.2002, w Tarze od 2012

Zobacz więcej koni do adopcji →

Mieszko

Przyjechał do Tary we wrześniu 2012 roku, razem z Rekordem. Wcześniej, z tego samego miejsca, trafił do nas również Tornado. Przez całe swoje życie Mieszko pracował dla ludzi, pomagał dzieciom ćwiczącym na nim na zajęciach z hipoterapii.

Ludzie bardzo mu zaufali, skoro powierzali swoje chore dzieci pod jego opiekę. Jednak był im potrzebny tylko do momentu, kiedy miał wystarczająco dużo sił, by pracować. Kiedy jego nogi odmówiły posłuszeństwa i kręgosłup zaczął boleć, co uniemożliwiało dalsze jazdy na jego grzbiecie, po prostu postanowiono się go pozbyć. Niestety taki los spotyka większość koni pracujących w szkółkach jeździeckich.

Nikt nie chciał się o niego zatroszczyć, odwdzięczyć za całą pracę…

Na szczęście trafił do Tary razem ze swoimi przyjaciółmi – Rekordem i Tornado. Trzy kolorowe koniki są nierozłączne. Na pastwiskach zawsze trzymają się razem, zwykle nieco na uboczu stada. Wolą w spokoju skubać sobie trawę niż brać udział w zaczepkach rozbrykanej gromady. Mieszko jest niezwykle uroczym i przyjaznym koniem. Potrafi docenić pieszczoty, zwłaszcza te ze strony Opiekunów.

Aktualni opiekunowie:

• Gaja i Małgorzata