Mrówka

Poniżej cytujemy maila którego otrzymaliśmy w dniu wczorajszym

Witam
Zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w znalezieniu domu dla suczki- Mrówki, doga niemieckiego (suczka rasowa).
Mrówka jest chora na nieuleczalne schorzenie – zanik nerwów (rdzeń kręgowy), czego skutkiem są niekontrolowane czynności fizjologiczne. Prawda jest taka, że obecnie potrzebny jej ktoś, kto ma dużo czasu i może wyprowadzać ją kilka razy dziennie lub dać jej możliwość swobodnego poruszania się na zewnątrz. U mnie w domu sytuacja jest dramatyczna, ja pracuję, córka chodzi do szkoły, mąż pracuje. Nie ma nas cały dzień, a pies siedzi odizolowany w garażu. Ona jest wspaniałą, łagodną suczką, szukającą kontaktu z człowiekiem. Bezkonfliktowa, jeśli chodzi o inne zwierzęta. Na przykład soboty i niedziele, kiedy jestem w domu sytuacja wygląda tak, że wyprowadzam ją często i wtedy „wypadki” zdarzają się sporadycznie.
Mój mąż niestety nie toleruje tej sytuacji, więc mam w domu piekło i jestem naprawdę na skraju wyczerpania nerwowego. Pomijam, że dla niej też to ogromny stres- izolacja i awantury.
Wszystkie koszty utrzymania biorę na siebie, mogę nawet podpisać jakieś dokumenty czy umowę z tym związaną. Ze swojej strony zrobiłam już wszystkie możliwe badania, łącznie z rezonansem magnetycznym w Mysłowicach, który tylko potwierdził diagnozę. Była też konsultowana przez profesora weterynarii z Czech. Obecnie jest po serii zastrzyków (B12, NIVALIN) które powinny chociaż trochę spowolnić proces zaniku nerwów.
Suczka ma skończone 6 lat, nie ma już cieczki. Kocham tego psa i nie chcę być zmuszona do uśpienia jej, tym bardziej, że ona nie cierpi na razie. Ma apetyt, chętnie chodzi na spacery, szuka towarzystwa.
Jeśli znajdzie się ktoś, kto mi pomoże będę wdzięczna do końca życia.

Komentarz Tary
Biorę cię na dobre i na złe i nie opuszczę aż do śmierci. Trudne sytuacje na drodze Naszego życia, często bywają jak gąbka, potrafią wymazać, wrażliwość, wspomnienia, przyrzeczenia.
Właścicielka Dodżycy pragnie, aby suczka żyła jak najdłużej, Szuka pomocy dla psa, bo go kocha aż boli. Mrówka może jeszcze długo żyć, ze swoim, schorzeniem, jednak już nie w swoim domu.
Szukamy człowieka, który (przy pomocy właścicielki) zaopiekuje się tą piękną suczką, i weźmie ją na dobre i na złe i nie opuści aż do śmierci.
Pies mieszka w Krakowie, telefon kontaktowy do właścicielki będzie podawany po kontakcie telefonicznym, bądź mailowym z Fundacją.

Suczka Mrówka. Suczka Mrówka. Suczka Mrówka.