Owady

Kochani,
Konie, tak jak i my bardzo lubią lato ale w beztroskim korzystaniu z jego uroków przeszkadzają im gryzące muchy i bąki, które z roku na rok robią się coraz większe i bardziej dokuczliwe. Mimo, że sezon owadowy dopiero się rozpoczyna, to już daje się to mocno we znaki zwierzętom. Szczególnie narażone na pogryzienia są te stare, słabe, schorowane np. Lir, Wera, Miła, Penelopa, Celnik, Biała Tara, Iskierka, Allegro. Owady wyczuwają słabszy organizm i atakują go znacznie bardziej niż pozostałe. Gryzą je tak intensywnie, że na sierści pojawiają się ślady krwi, a jej zapach ściąga kolejne owady. Dlatego codziennie musimy zabezpieczać najsłabsze konie. Przy tej ilości zwierząt, środki odstraszające owady schodzą nam bardzo szybko, dlatego prosimy o pomoc!

Jeśli ktoś z Państwa może przekazać środki ochraniające konie przed gryzieniem – te widoczne na zdjęciach mamy sprawdzone i bardzo dobre, będziemy bardzo wdzięczni. Prosimy także o lizawki czosnkowe, czosnek granulowany, który dodajemy do owsa – jego zapach wydzielający się z potem odstrasza owady.

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc.

Prosimy o przesyłanie preparatów, lizawek, itp. na adres:
Fundacja Tara – Schronisko Dla Koni
Piskorzyna 18
56-160 Wińsko
lub o przekazanie darowizny z dopiskiem „preparaty” na konto bankowe Fundacji :
Nr konta:
PKOBP S.A. Oddział 3 we Wrocławiu, nr konta:
dla wpłat z zagranicy:
IBAN : PL75102052420000290201917236