Poszukują domu – Milka

Zwracam się do Państwa z problemem, być może macie możliwość pomocy.
Trochę ponad rok temu kupiłam młodą klacz. Kobyłka miała trafić do skupu, udało nam się ją przechwycić. Wszystko byłoby pięknie, ale.. Prawdopodobnie klaczka przeżyła coś bardzo ciężkiego – teraz jest agresywna, boi się ludzi, nie lubi ich i atakuje. W miarę przyzwyczaiła się do mnie, nikt inny nie jest w stanie się do niej zbliżyć. Nie udało mi się poznać dokładnie jej wcześniejszych losów, nie znam przyczyny tych zachowań. Co ważniejsze – nie udaje mi się problemu rozwiązać.
Nie jestem mocno doświadczona w pracy z takimi końmi – co prawda zajmuję się nimi całe życie, ciągle się uczę i staram robić więcej, ale tutaj niestety kompletnie poległam. Liznęłam metod naturalnych, ale do takiego konia potrzeba kogoś, kto zna się na tym dobrze. Przechodząc do rzeczy – mamy poważny problem. Siwa pogryzła już kilka osób, zdarzały jej się naprawdę niedobrze wyglądające ataki na ludzi. Ja mam pod opieką kilka koni i spore stado psów, raczej nie mam zastępcy. Klacz przebywa koło Kluczborka.
Czy macie osobę, która potrafi i podjęłaby się pracy z nią? My jesteśmy maleńką fundacją, istniejemy zaledwie od roku, i zdecydowanie nie stać nas na utrzymywanie Milki w pensjonacie i płacenie za pracę z nią dużych pieniędzy – co oferuje kilka osób. Mamy ciągle ciężką sytuację finansową, wszystko dopiero powstaje.
Jakby tego było mało, Milka źle dogaduje się z innymi końmi. Nie wiem, czy umiałaby żyć w większym stadzie.
Bardzo proszę o wiadomość, jeśli jest jakaś szansa, żeby nam w tej sprawie pomóc.
Marta Grunt
Fundacja Grey Animals