Silver – kolejna walka o życie

Walka o życie

Minęły już trzy miesiące od momentu jak Silverowi połamała się kość dystalna łopatki, dodatkowo powstały odpryski kostne (01 marca 2013 wezwaliśmy doktora Tarnawskiego, lekarza weterynarii z Tyńca Małego pod Wrocławiem do wykonania RTG i lekarza weterynarii doktora Chmielowskiego ). Po wykonaniu pierwszych zdjęć RTG weterynarze porównali stan kości Silvera do kości kury „brojler”. Biedaczek ma je odwapnione i bardzo słabe. Ten delikatny koń w swoim życiu mógł korzystać z promieni słońca dopiero w Tarze a to był zbyt krótki czas na wzmocnienie kości. Feralnego dnia, Silver wstając doznał kontuzji i słabe kości trzasnęły przy już okrągłym ciałku konia.

Rozpoczęła się walka o Jego życie. Pełną opiekę nad ciężko chorym zwierzęciem objął Ikar, to On „stworzył” podwieszenie dla Silvera (tylko jedna hurtownia sprzętu weterynaryjnego zaoferowała ściągnięcie z Danii profesjonalnego podwiesia dla koni, niestety w terminie zbyt odległym- początek maja). Opatrywał coraz rozleglejsze odleżyny, karmił, masował i rozmawiał z koniem.
Drugie zdjęcie RTG (29 marca 2013 ) wykonaliśmy po tym, jak obolały Silver nie miał siły stać, mimo iż był podwieszony, musiał kilka dób poleżeć, by nogi odpoczęły. Silver, jako pacjent jest bezproblemowy, choć przy codziennej zmianie opatrunków zabieg należy wykonać bardzo szybko. Wielu naszych wspaniałych wolontariuszy czuwało przy Nim — za co dziękujemy, bo mogliśmy w czasie Ich warty spać we własnych łóżkach.

Jaka szkoda, że jeszcze nie rozumiemy języka koni. Bruno, tak bardzo nieufny, gryzący z „uszami po sobie”, podchodzi do nas, pozwola się dotykać. Przez te straszne miesiące, stojąc w boksie obok Silvera obserwował nas, najpierw zaniepokojony, później cichutko rżał. Coś mówił – do nas, czy do Silvera?

DRODZY PAŃSTWO

Wielka akcja pomocy dla Silvera, 10 zł od każdego facebook`owicza, od przyjaciela koni, akcja 10 zł dla Silvera stanie się potęgą miłości do koni. 10 zł i walczymy dalej. Wielki protest, przeciwko chorobom, złu, krzywdzie. Akcja 10 zł to wielki akt miłości do wszelkiego życia.