Stan zdrowia Glorii.

Znamy wyniki badań Glorii – to rzekomy rak kopyta

Gloria dziś przeszła badania. Choroba dokuczyła jej tak bardzo, że klacz była mocno zdenerwowana i zniecierpliwiona – badanie musiało być wykonane po podaniu środków uspokajających.
Wstępna diagnoza się potwierdziła – Gloria ma rzekomego raka kopyta.
Kilka słów o tym schorzeniu – rzekomy rak kopyta jest przewlekłym przerostem tkanek produkujących róg strzałki kopyta. Czynnikami, powodującymi to schorzenie są brak właściwej higieny i pielęgnacji kopyt, stały kontakt kopyt ze ściółką zabrudzoną amoniakiem, które podrażniają delikatną strukturę kopyta. W zaawansowanym stadium może być przyczyną kulawizny.

Lekarz, który badał Glorię podejrzewa, że jej kopyta nigdy nie miały styczności z kowalem (klacz ma 10 lat).
Dziś Gloria miała pierwszy z serii wielu zabiegów polegający na wycięciu chorej tkanki. Leczenie będzie długotrwałe i zabiegi będą powtarzane co kilka dni, aż zostanie usunięta cała chora tkanka. Lekarz ocenił, że będzie potrzeba kilkanaście zabiegów żeby móc doprowadzić do wyleczenia.
Gloria ma szanse na całkowite wyleczenie ale choroba może w każdej chwili powrócić, może pozostać jej kulawizna.
Dobra dusza – Pani Bożenka będzie codziennie zaglądać do kliniki i rozpieszczać Glorię marcheweczkami, tulasami i ciepłym słowem. Bardzo jej tego teraz potrzeba.

Leczenie Glorii i pobyt w klinice będą bardzo kosztowne. Dlatego bardzo Was prosimy o wsparcie. Każda złotówka dla nas będzie bardzo cenna. Chcemy podarować Glorii szczęśliwe życie, którego nigdy nie zaznała. Czeka na nią jej źrebak i siostra – ta końska rodzina jest ze sobą bardzo zżyta.

Jeśli ktoś z Was chciałby wesprzeć jej leczenie prosimy o nawet najdrobniejsze wpłaty:

Fundacja Tara – Schronisko dla Koni
PKOBP S.A. Oddział 3 Wrocław
Nr konta bankowego do przelewu:
PL 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236
w tytule przelewu prosimy wpisać: Leczenie Glorii