Uratowana ze Skaryszewa 2018 – Gloria

Mama źrebaka, uratowana w tym roku na targu bardzo chora, trafiła do Kliniki na Służewcu

Uratowaliśmy w tym roku całą końską rodzinę – Mamę, jej źrebaka i siostrę. Nasza dzielna mama, kiedy wyprowadzaliśmy ją z targu bardzo kulała. W stajni natychmiast zbadał ją weterynarz, dostała leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Ból się utrzymywał, wszystkie zabiegi możliwe do wykonania w warunkach stajni nie przyniosły rezultatu. Podjęliśmy natychmiast decyzję o przewiezieniu jej do kliniki na Służewcu. Dojechała tam wczoraj. Czekamy na wiadomości od lekarzy. Diagnoza wstępna to rzekomy rak kopyta.
Trzymajcie mocno kciuki żeby udało się ją z tego wyciągnąć.
Targi w Skaryszewie z pewnością kosztowały ją, oprócz strachu i stresu, bardzo wiele bólu. Z tą bolącą nogą stała najpierw wiele godzin w transporcie a potem na targu.
Kolejny raz przekonujemy się, że zmiany na targu na nic się zdały. Konie miały na targ wjeżdżać z zaświadczeniem od lekarza, że są zdrowe. Nasza klacz albo nie miała takiego zaświadczenia albo miała sfałszowane. Choroba, na którą cierpi nie rozwinęła się w ciągu kilku dni.

Daliśmy jej na imię Gloria.

Trzymajcie za nią mocno kciuki. Jej źrebak i siostra czekają na nią. Konie są z sobą mocno zżyte.

Gdyby ktoś z Was chciał wesprzeć jej leczenie prosimy o wpłaty
Fundacja Tara – Schronisko dla Koni
PKOBP S.A. Oddział 3 Wrocław
Nr konta bankowego do przelewu:
PL 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236
w tytule przelewu: leczenie Glorii

Wszystkie nasze uratowane konie odbywają miesięczną kwarantannę w stajni pod Radomiem.