Uratowane – Czarny Książe

Czarny Książe

Czarny Książę

Dziś przedstawiamy Państwu 50-go konia z 63 wykupionych w trakcie manewrów skaryszewskich. To końskie dziecko wykupiliśmy bezpośrednio z rzeźni – z miejsca, gdzie już nie ma nadziei, gdzie konie stoją uwiązane pod ścianą jeden obok drugiego lub zamknięte w ciasnym pomieszczeniu i czekają na śmierć.

Czarnemu Księciu się udało, znalazł się wśród 17 koni uratowanych z rzeźni. Ten drobny źrebak przyjechał do Tary bardzo chory. Mocno zaropiałe oczy, gęsta wydzielina cieknąca z nosa, gorączka – od razu wezwaliśmy do niego weterynarza, dostał serię zastrzyków. Dziś Czarny Książe biega po padoku z pozostałymi ogierkami wykupionymi w marcu tego roku. Jest już zdrowy, dopisuje mu apetyt.

Jest bardzo miłym, spokojnym i dosyć nieśmiałym konikiem.

Czarny Książę dostał drugie życie – spędzi je w swoim dożywotnim domu, w Tarze. Nigdy nie będzie pracował, nikt nigdy nie będzie na nim jeździł. Możecie go tutaj odwiedzać i rozpieszczać
Prosimy w imieniu Czarnego Księcia, zaopiekujcie się nim, zostańcie jego Wirtualnymi Opiekunami. Kontakt w sprawie adopcji: adopcje@fundacjatara.info