Urodziny Flora

Dziś w Tarze mamy  święto – osiemnastkę. Jubilatką jest Flora. W Tarze jest od 2010 roku.

Któż z nas może oprzeć się smutkowi pobrzmiewającemu w głosie dziecka, jego łkaniu przez telefon?
Tak też było w przypadku telefonu dotyczącego trzech klaczy, które finalnie zostały wykupione przez Fundację Tara i szczęśliwie trafiły do naszego schroniska 8 kwietnia 2010 roku. Fauna, Flora i Łagodna – bo o nich mowa. Trzy końskie życia zebrane z różnych stron Polski w jednym miejscu – miejscu niegodnym dla istnienia, w przedsionku śmierci.

19 lutego tegoż roku otrzymaliśmy rozpaczliwy telefon od 11-letniej dziewczynki, która mówiąc przez łzy prosiła, byśmy pomogli uratować trzy konie,

które, jak mówiła, były wprowadzane do ciemnej komórki przez człowieka skupującego konie i sprzedającego je do rzeźni. Nie mieliśmy pieniędzy, ani czasu. Nie mieliśmy nic, jednak każdy z nas był kiedyś dzieckiem, miał dziecięcą wrażliwość, marzenia. Zdecydowaliśmy, że za wszelka cenę uratujemy te trzy konie. Dlaczego? Dlatego, że właśnie po to istnieje Tara – po to, by ratować „za wszelką cenę”. Wykupiliśmy te konie, choć pieniądze musieliśmy pożyczyć, i tak trzy klacze – dwie kucyczki Fauna i Flora, oraz stara, bardzo schorowana klacz o imieniu Łagodna (wielu z Was pewnie dobrze Ją pamięta, wiele o Niej pisaliśmy), zostały ocalone przed śmiercią.

O Florze, o tym skąd pochodzi i jaka jest historia Jej trafienia do handlarza, nie zdołaliśmy się dowiedzieć niczego. Nie wiemy przez co przeszła ale na pewno zaznała wiele złego od ludzi. Do tej pory jest niezbyt ufna i raczej nie garnie się do kontaktu z człowiekiem. Robimy jednak wszystko, aby była szczęśliwa. Mieszka w kucykolandii wraz z dziesięcioma innymi kucykami. Ma przyjaciółkę Jelke – bardzo podobną do siebie kucyczkę, z którą zawsze trzymają się razem.

Sto lat Kochana Florko! Bądź zawsze zdrowa i miej pod dostatkiem pachnącego siana, chrupiącej trawy, soczystych marchewek i jabłuszek!

Jeśli ktoś z Was chciałby zrobić urodzinowy prezent tej przemiłej klaczy  i zostać jej Opiekunem Wirtualnym, zapraszamy do kontaktu: adopcje@fundacjatara.info.

urodziny