Urodziny Penelopa

Dziś swoje 22 urodziny obchodzi Penelopa. W Tarze jest od 2006 roku.

Penelopa to bardzo urodziwa, drobna kasztanka o złotawym umaszczeniu, pieszczotliwie nazywana przez nas Penny. Ma bardzo chore jajniki. Do Tary trafiła razem z Achillesem, który także niedawno świętował urodziny. Ich właścicielka niemiała pieniędzy na utrzymanie zwierząt – oba konie nie nadawały się pod siodło, ani do rozpłodu, więc pozostała tylko opcja rzeźni. Na szczęście oba uniknęły tego losu i teraz biegają szczęśliwie po padokach Tary. Po powrocie z pastwisk Penelopa wraz z Achillesem, trafili do stajni Suskiej, gdzie mieszkają konie, które ze względu na zaawansowany wiek wymagają specjalnej opieki. Cóż – Penelopa w Tarze mieszka już 12 lat, a nie przyjechała też do nas jako „młódka”. Ma 22 lata i w swoim życiu większość z nich przepracowała, wożąc na swym grzbiecie ludzi. Bardzo to po niej widać.

Jest dość nieśmiała, jednak po bliższym poznaniu ufa człowiekowi. Ostatnio zaprzyjaźniła się z Dropem – niewidomym koniem, któremu pomaga jako przewodniczka, trzyma się razem z nim na padoku, natomiast jej przyjaciel Maurycy, z którym jeszcze do niedawna była nierozłączna woli dokazywać i rozrabiać z Achillesem. A poważnej damie już takie wybryki nie przystoją.

Sto lat Kochana Penelopo! Bądź zawsze zdrowa i miej pod dostatkiem pachnącego siana, chrupiącej trawy, soczystych marchewek i jabłuszek!

Jeśli ktoś z Was chciałby zrobić urodzinowy prezent tej przemiłej klaczy i zostać jej Opiekunem Wirtualnym, zapraszamy do kontaktu: adopcje@fundacjatara.info.

urodziny