Wygnanka – reportaż

Drodzy Państwo,
Zapraszamy do obejrzenia reportażu z interwencji Fundacji Tara w Wygnance, o której niejednokrotnie już pisaliśmy. (materiał od 19 minuty)
Zwierzęta z interwencji potrzebują Waszej pomocy. Wymagają leczenia, podawania witamin, korekcji kopyt i przede wszystkim wyżywienia. Konie były masakrycznie zarobaczone, więc w pierwszej kolejności zostały odrobaczone. Niektóre z nich były mocno pogryzione, cały czas są leczone. Musimy też zapłacić za ich przetransportowanie w bezpieczne miejsce. To dopiero początek wydatków.
Prosimy, o pomoc dla zwierząt zabranych z Wygnanki, bez pieniędzy jest to niestety, niemożliwe. Sami widzicie, jak reaguje Wójt Gminy Kąkolewnica.
Otrzymaliśmy pełny wykaz wystawiony przez Wojewódzką Inspekcję Weterynaryjną w Lublinie opisujący kontrole w gospodarstwie w Wygnance. Wykaz obejmuje 87 pozycji, w których opisane są działania organizacji prozwierzęcych, lekarzy weterynarii, inspekcji weterynaryjnych. Kontrole rozpoczęto 20.02.2014r. Łącznie od 2014r. do dnia dzisiejszego Powiatowy Lekarz Weterynarii z Radzynia Podlaskiego wystosował 5 wniosków do Wójta Gminy Kąkolewnica o odebranie zwierząt, które ten umarzał, a także złożył 2 zawiadomienia do prokuratury. Tragedia w tym gospodarstwie trwa od wielu lat i do tej pory, prawnie nie udało się pomóc tym zwierzętom. Dziesiątki z nich, a nawet setki przez te lata zginęło w tym gospodarstwie i na okolicznych łąkach. 13 kwietnia 2017r. przedstawicielki Fundacji Tara, po uprzednim poinformowaniu tamtejszych urzędników odebrały zwierzęta i przewiozły w bezpieczne miejsca.
Na pomoc ze strony urzędu na dzień dzisiejszy nie możemy liczyć, a w tym przypadku trzeba było działać szybko i zabezpieczyć zwierzęta.

LINK DO MATERIAŁU FILMOWEGO – KLIKNIJ

Uruchamiamy zbiórkę pieniędzy na https://pomagam.pl/wygnanka

Wpłaty na pomoc zwierzętom z interwencji prosimy przelewać na konto:

Fundacja Tara – Schronisko dla Koni
PKOBP S.A. Oddział 3 Wrocław
Nr konta bankowego do przelewu:
PL 75 1020 5242 0000 2902 0191 7236
Dla wpłat z zagranicy: